Mimo, że występuje naturalnie w organizmie, to z czasem jej produkcja ulega znacznemu zmniejszeniu, dlatego też wraz z wiekiem spotykamy się z coraz większymi zaburzeniami snu. Warto również dodać, że ten hormon ciemności, bo tak jest również określana melatonina, wspiera układ odpornościowy i jest odpowiedzialna za niszczenie komórek nowotworowych trzustki. Ponadto działa antyoksydacyjnie, a także opóźnia proces starzenia się organizmu.  

Okazuje się, że melatonina jest substancją, którą możemy dostarczać organizmowi, kiedy naturalna jej produkcja ulega zachwianiu. Jedną z metod jest dyfuzor melatoniny 

Co to jest dyfuzor melatoniny? 

Dyfuzor melatoniny to urządzenie, które działa podobnie jak e-papieros, z tą różnicą, że nie dostarcza organizmowi niezdrowych substancji, a niezbędną do utrzymania prawidłowego rytmu snu melatoninę.  

Zaśnik, bo o nim mowa, jednym wdechem dostarcza 0,5 mg melatoniny, przy czym producent zaleca, by wykonywać około 7 wdechów na noc. Co ważne, Zaśnik nie zawiera nikotyny, CBD, THC ani żadnych nielegalnych i szkodliwych substancji. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Nie uzależnia, nie otumania, nie wywołuje niepożądanych efektów.  

Co więcej, poza dostarczaniem organizmowi melatoniny, działa również na zasadzie często polecanej, w przypadku bezsenności aromaterapii. Zaśnik w swoim składzie posiada również wyciąg z rumianku i lawendy, dzięki czemu wydychany dym niweluje stres nagromadzony w ciągu dnia, uspokaja, wycisza, wprowadza w stan odprężenia, a także wspomaga zasypianie.  

Zaśnik, zgodnie z informacjami od producenta, zapewnia 500 wdechów, zatem stosując każdego dnia po 7-10 wdechów przed planowanym zaśnięciem, urządzenie wystarczy na dwa miesiące stosowania. Należy wiedzieć, że Zaśnik nie posiada wymiennych liquidów, zatem w momencie, kiedy niebieska lampka przestanie się zapalać w trakcie używania produktu, należy sięgnąć po kolejne opakowanie.