Czy kiedykolwiek pomyślałaś o tym, że prosta czynność higieniczna może być dla Ciebie niebezpieczna? A może słyszałaś o tym, że czyszczenie uszu patyczkami kosmetycznymi jest niezdrowe? Nie wiesz jak właściwie pielęgnować i dbać o prawidłową higienę uszu? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości!

Woskowina to naturalna wydzielina, która chroni ucho przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz mikroorganizmami wywołującymi infekcje przewodu słuchowego i błony bębenkowej. Dla większości z nas jest jednak mało estetyczna, dlatego chcemy się jej za wszelką cenę pozbyć. Tymczasem zbyt częste i nieprawidłowe czyszczenie uszu prowadzi do zwiększonej produkcji wydzieliny, co może skutkować zatkaniem ucha.

Przyczyny i objawy

Chcąc szybko wyczyścić uszy zazwyczaj sięgasz po patyczki higieniczne. Jednak nieprawidłowe użytkowanie tych środków kosmetycznych prowadzi do wepchnięcia woskowiny w głąb przewodu słuchowego. Nadmiar zalegającej, stwardniałej woskowiny tworzy korki woskowinowe, czemu może towarzyszyć ból, niedosłuch czy uczucie zatkanego ucha oraz prowadzić do stanów zapalnych skóry przewodu słuchowego. Rozwojowi zapalenia ucha zewnętrznego sprzyja także długotrwałe narażanie przewodu słuchowego na działanie wilgoci, czyli wystąpienie tzw. ucha pływaka. Dochodzi wtedy do zwiększonej maceracji skóry przewodu słuchowego, a w związku z tym niszczenia naturalnej bariery ochronnej. Podatność na problemy z uszami zwiększa też częste ich przewianie, nagłe zmiany temperatury, a nawet korzystanie z sauny. Dolegliwości dają o sobie znać bardzo silnym bólem, czasami gorączką i wysiękiem ropnym.

Kilka prostych zasad

Uszy są stale narażone na wilgoć: podczas pływania, kąpieli, mycia głowy. Dlatego chcąc o nie prawidłowo dbać sięgnij po bezpieczne rozwiązania. Po pierwsze po każdej kąpieli osusz uszy ręcznikiem. Zrób to delikatnie. Po drugie sięgnij po środki z apteki. Dzięki specjalnym preparatom w płynie, które tworzą dodatkową barierę ochronną, zapobiegniesz dostawaniu się wody do ucha a przy okazji zadbasz również o prawidłową ich higienę. Jednym z nich jest Aurimax. Dzięki zawartej w nim mieszaninie aż dwunastu naturalnych składników i olejków roślinnych, Aurimax zmiękcza zalegającą woskowinę i pomaga ją łatwo usunąć, ale także odpowiednio nawilża skórę przewodu słuchowego, która jest fizjologiczną barierą ochronną przed szkodliwymi wpływami środowiska. Ponadto wspiera leczenie zapalenia ucha zewnętrznego o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej. Łagodzi objawy towarzyszące infekcji uszu tj. ból, obrzęk oraz silne swędzenie. Aurimax rekomendowany jest również do stosowania profilaktycznego i dbałości o prawidłową higienę narządu słuchu. W celach higienicznych oraz profilaktycznych zaleca się aplikację dwa razy w tygodniu. Natomiast w przypadku infekcji lub zalegającej woskowiny w przewodzie słuchowym, zaleca się stosowanie preparatu kilka razy dziennie.

Co wyróżnia AURIMAX?

ü  dwutorowe działanie (wsparcie w walce z infekcją + codzienna profilaktyka)

ü  aż 12 składników! totarol, olejek geraniowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek cytrynowy, olejek z oregano, olejek lawendowy, olejek miętowy, olejek z rozmarynu lekarskiego, wyciąg z gorzknika, olej z oliwek, oczyszczony glicerol, kompleks kwasu glicyretynowego

ü  wygodna forma spray’u (łatwe dotarcie + precyzyjna aplikacja)

ü  zdejmowana końcówka (możliwość umycia = zachowanie higieniczności i możliwość stosowania przez wielu domowników)

Najważniejsze w zapobieganiu różnych problemów z uszami jest dbanie o prawidłową higienę i nawilżenie skóry przewodu słuchowego, która jest fizjologiczną barierą ochronną.

AURIMAX – CZYSTE I ZDROWE USZY

 

Wyrób medyczny przeznaczony jest dla dzieci powyżej 24. miesiąca życia oraz osób dorosłych.

 

Opakowanie zawiera 200 dawek.

Cena: ok. 18 zł

Sposób użycia:
Dzieci powyżej 24 miesiąca życia -> 1 dawka do obu uszu 2 – 3 razy dziennie
Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli -> 1 dawka do obu uszu 3 – 4 razy dziennie