Inwestowanie w apartamenty jest bardzo popularne w krajach europejskich ze względu na dużą dochodowość, stabilność rynku, a także ochronę kapitału przed wpływem inflacji oraz utratą jego realnej wartości. Z tego powodu coraz więcej osób – także w Polsce – decyduje się na zakup apartamentu nie tylko w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, ale również jako przedmiot inwestycji.

Odpowiedni apartament

„Ceny mieszkań stale idą w górę. W ciągu roku mieszkania we Wrocławiu zdrożały średnio o ponad 4%. Na rynku pierwotnym za metr kwadratowy trzeba zapłacić o 89 zł więcej niż rok temu, zaś na wtórnym o 244zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Aktualnie średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym wynosi 6287zł, a na wtórnym 5445zł. Najwyższą cenę za metr kwadratowy osiągają mieszkania położone na Starym Mieście. Najtańsze są natomiast lokale położone z dala od centrum lub w blokach z wielkiej płyty. – twierdzi Krzysztof Jabłoński, Prezes firmy Iglica Nieruchomości, prowadzącej biuro sprzedaży Zyndrama i dodaje – Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania położone w atrakcyjnej lokalizacji, blisko terenów spacerowych i rekreacyjnych. Warto także zwrócić uwagę, że względem dochodów z tytułu najmu Wrocław jest niekwestionowanym liderem w kraju. Zysk netto, a więc stosunek rocznego przychodu z najmu pomniejszony o koszty eksploatacji do łącznego kosztu zakupu mieszkania i adaptacji wynosi w naszym mieście 7,4% netto., gdy w Warszawie jest to 6%, w Krakowie – 6,6%, a w Łodzi 7,2%. Wrocław świetnie wypada również w porównaniu z miastami europejskimi. Roczny dochód z najmu mieszkania Paryżu wynosi 3,2%, a w Londynie zaledwie 2%.”

Osoby decydujące się na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych już po kilku latach mogą spodziewać się realnych zysków. Jednak wiele zależy od rodzaju oraz lokalizacji kupionego przez nas mieszkania. Duża konkurencja na rynku wtórnym oraz pierwotnym stawia przed sprzedającymi coraz większe wymagania. Dlatego też szukając mieszkania pod dochodową inwestycję powinniśmy kierować się najwyższą jakością wykonania oraz poszukiwać lokali, które wyróżnią się na rynku deweloperskim. Ważna jest również lokalizacja, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na popyt oraz cenę apartamentu.

„Apartamentowiec Zyndrama to unikalne miejsce na mapie wrocławskich inwestycji. Położony jest w zakolu Odry, na jednej z wrocławskich wysp – Kępie Mieszczańskiej. Ze względu na dynamiczny rozwój wyspy oraz bezpośrednie sąsiedztwo Rynku, Auli Leopoldina, Bulwaru Xawerego Dunikowskiego i licznych atrakcji oferowanych przez miasto, miejsce to ma szansę w krótkim czasie stać się jedną z najbardziej prestiżowych części Wrocławia. Dodatkowym atutem lokalizacji jest malowniczy widok na zakole Odry oraz otaczająca wyspę roślinność, a dzięki ograniczonej przestrzeni pod nowe inwestycje wyspa zachowa swój kameralny klimat.” – mówi Mirosław Januszko, Dyrektor Zarządzający 6B47 Poland.

Z myślą o przyszłości

Decydując się na zakup jednego z apartamentów Zyndrama mamy pewność, że inwestycja nie straci na wartości. Jak mówi Miłosz Greszta, Dyrektor ds. Rozwoju 6B47 Polska – Wrocław : „Inwestycja Zyndrama powstaje z myślą o przyszłości, a niewielka ilość butikowych apartamentów to gwarancja kameralnej atmosfery i prestiżu. Technologie i materiały zostały dobrane tak, aby zapewnić maksymalną trwałość budynku. Ponadto w apartamentowcu znalazło się miejsce na rozwiązania, które wychodzą naprzeciw nie tylko aktualnym, ale i przyszłym oczekiwaniom mieszkańców. Przykładem są gniazdka do ładowania samochodów elektrycznych zamontowane w garażu podziemnym.”

Ponadczasowy wygląd i najwyższej jakości trwałe materiały, a także prestiżowa lokalizacja sprawiają, że apartamenty Zyndrama to przyszłościowa inwestycja. Będzie ona stanowić doskonałą lokatę kapitału i w przyszłości może przynieść właścicielowi znaczny zysk.