Jeszcze nigdy świat nie zmieniał się tak szybko. Jeszcze nigdy transformacja nie była tak wszechogarniająca, a jej owoce – tak totalne. Zmieniają się ludzie i społeczeństwa, struktury i instytucje, technologie, kultura i trendy… Wszystko ulega ewolucji
i przemija. Ale każda zmiana zostawia po sobie jakieś ślady. Trendy, który możemy zauważyć w codziennym życiu. To właśnie na nich koncentrować się będzie festiwalowa ekspozycja firmy Interprint.

Wystawa Transform pokazując jak rzeczywistość tworzy się każdego dnia od nowa
i na nowo, wskazuje najważniejsze trendy dokonującej się zmiany. Wśród nich są: dematerializacja i ewolucja internetu, który dziś ma inną rolę i wagę niż jeszcze 5 lat temu, a także obraz starzejącego się społeczeństwa. Jest tu też miejsce na poszukiwanie tożsamości (niekoniecznie idealnej) i wspólnoty, która nie zatraca odrębności jednostki.
Ekspozycję Interprint będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu w Łodzi w dniach 3-8 października 2017 roku. Mieścić się będzie w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator, przy ul. Tymienieckiego 3.

Spotkania w czasach zmiany
Zaś w sobotę 7 października, Interprint zaprasza na dwa wyjątkowe spotkania.
Głównym tematem Power Speech, jakie wygłosi tego dnia Maurizio Burrato, przedstawiciel zespołu projektowego firmy, będzie problem radzenia sobie w czasach zmiany. Podczas otwartego dla wszystkich uczestników festiwalu wystąpienia, które rozpocznie się o godz. 10 w bloku „Trendy” w głównej sali wykładowej, opowie on o tożsamości i wyróżnieniu się z tłumu. Bo tylko świadomy nonkonformizm, jest jego zdaniem skuteczną receptą na przetrwanie.
– Bycie innym to stan umysłu, mentalność, poświęcenie. Można powiedzieć,
że wyróżnianie się jest transformacją, ponieważ ilustruje adaptację do zmieniającego się w szybkim tempie życia. Tę umiejętność nabywa się dzięki słuchaniu i obserwacji, zaangażowaniu i pokorze. Czy jesteśmy gotowi na odmienność? – pyta Maurizio Burrato.
Popołudniu zaś, o godz. 15.15 na stoisku Interprint z Maurizio Burrato spotkają się blogerzy (zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem designu w czasach zmiany). Będzie to okazja nie tylko do zwiedzenia festiwalowej ekspozycji, ale przede wszystkim do rozmowy o trendach czasów transformacji, a także próby ich zrozumienia i oswojenia.

Przyjedź, posłuchaj i zobacz!
Zapraszamy!