Podobnie jak w poprzedniej edycji, patronem wydarzenia została firma TECE – jeden z wiodących producentów techniki sanitarnej i grzewczej.

Mistrz jest tylko jeden

Odbywające się co 2 lata Instalacje On Tour przyciągają do kilkunastu miast Polski łącznie tysiące instalatorów. Cel jest jeden – przejść etap eliminacji, by w kolejnym roku, podczas targów INSTALACJE w Poznaniu, zmierzyć się z najlepszymi o tytuł Mistrza. Poprzednia edycja Instalacji On Tour spośród 1 360 instalatorów wyłoniła 39 finalistów. Zadaniem, przed jakim stanęli uczestnicy rozgrywek, było wykonanie w jak najkrótszym czasie kilkunastu czynności konkursowych na specjalnie przygotowanym modelu instalacyjnym.

Tegoroczna eliminacje zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski. Zadanie konkursowe  będzie polegać na wykonaniu szeregu czynności – tym razem na wirtualnym modelu instalacji. Z każdej lokalizacji do finału awansuje trójka najlepszych uczestników. 25 kwietnia 2018, podczas targów INSTALACJE w Poznaniu, instalatorzy zawalczą o nagrodę główną – samochód dostawczy.

TECE dla instalatorów

INSTALACJE ON TOUR to nie tylko szansa dla instalatorów na sprawdzenie swoich umiejętności i sprawności, ale także świetna okazja do wymiany doświadczeń i praktycznego zapoznania się z rozwiązaniami oferowanymi przez producentów – partnerów wydarzenia.

Instalacje On Tour z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony wykonawców instalacji, jak i całej branży. Poprzednia edycja, której także patronowaliśmy, została uznana za najlepszą w historii tego wydarzenia. W tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję, tym bardziej, że wzrosła liczba miast, w których rozgrywane będą eliminacje. Zmienił się także model instalacyjny – w tym roku instalatorzy będą wykonywać czynności konkursowe na wirtualnym urządzeniu. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne rekordy – mówi Krzysztof Kaczmarek, Dyrektor Handlowy w firmie TECE.

W porównaniu do standardowych form spotkań, takich jak szkolenia czy targi, formuła projektu INSTALACJE ON TOUR ma mniej formalny charakter, a zawody odbywają się w atmosferze pikniku i zabawy. Eliminacje odbędą się w 15-stu miastach Polski i zakończą ostatnim spotkaniem we Wrocławiu w dniu 15 września 2017 r.

W tym roku w eliminacjach wystartują także uczniowie szkół instalacyjnych, dla których przewidziano osobną kategorię: „Eliminacje Mistrzostw Polski dla Szkół”.