Skąd więc mamy wiedzieć – ile dokładnie powinniśmy zarabiać, skoro nie mamy porównania?
Z pomocą przychodzi najnowsza aplikacja grupy Paylab. Paylab to międzynarodowa grupa zajmująca się badaniem wynagrodzeń na europejskim rynku pracy, jej członkiem jest serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl.
Aplikacja – Paylab Salary Checker – odpowie nam na długo pozostające bez odpowiedzi pytanie – Ile powinniśmy zarabiać? Dzięki aplikacji dowiemy się, czy nasza pensja znajduje się poniżej, a może powyżej średniej dla danego stanowiska. Otrzymamy także konkretne dane na temat naszej wartości rynkowej.
Jak to działa?
Aplikację można pobrać w sklepach Google Play na system operacyjny Android. Po pobraniu wystarczy wpisać kilka podstawowych danych – stanowisko, wiek i lokalizację, by dowiedzieć się, jak wysokość naszej pensji wypada w porównaniu z innymi osobami na podobnych warunkach zatrudnienia.
Aplikacja umożliwia porównywanie, analizowanie i otrzymywanie na bieżąco powiadomień o zmianach w zakresie wynagrodzenia. Zapewnia stały monitoring zarobków dla danego stanowiska.
Jeśli potrzebujesz więcej danych – aplikacja przyjrzy się również wysokości wynagrodzenia pod kątem ekonomicznych wskaźników – chociażby takich – jak indeks Big Maca.
Aplikacja gromadzi aktualne i rzetelne informacje na temat wynagrodzeń, dodatkowo jest prosta w obsłudze, a może przyczynić się do dużych zmian. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nią wyniki skłonią pracowników do większej wiary w swoją wartość i pomogą w kolejnej rozmowie o podwyżkę – podkreśla Joanna Żukowska z serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.
Aplikacja ukazała się w sklepach – w styczniu 2017 roku. Na razie dostępna jest tylko w języku angielskim, na system operacyjny Android. Twórcy pracują już jednak na kolejnymi wersjami językowymi i innymi systemami operacyjnymi.