CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Już od godz. 12:00 w sobotę, na odwiedzających festiwal będą czekały wygodne siedziska, stoiska z jedzeniem i piciem, a także bogaty program wydarzeń festiwalowych, w tym dużo muzyki na żywo.

Wydarzenie rozpocznie wspólne malowanie do muzyki improwizowanej, w ramach prowadzonego w galerii officyna art & design projektu ZMALOWANI. To zajęcia malarskie odbywające się pod okiem Zuzy Jankowskiej i Wojciecha Brewki, właściciela galerii. Każdy będzie miał okazję pomalować przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez Marcina Steczkowskiego i współpracujących z nim muzyków.

Podczas popołudniowych koncertów zagrają m. in. kobiece trio Temple of Dakini, które przeniesie nas w świat wróżek, elfów i elektronicznych brzmień z orientalną nutą. Usłyszymy też wschodzącą gwiazdę polskiego tzw. intelligent popu, Holly Blue. W trakcie sobotnich warsztatów i koncertów będzie można oddać się w ręce jednego z artystów warszawskiego studia 77ink.

O godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej „Przenikania”, przygotowanej z okazji Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Kuratorem jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Na wystawie pokażemy prace uzdolnionych artystów młodego pokolenia, w tym uznanych na rynku sztuki postaci: Zuzanny Sitarskiej, Zuzanny

Grochowskiej, Wojciecha Brewki czy japońskiego artysty Keiji Matsumoto, doktoranta na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tańca butoh w wykonaniu tancerzy Anny Juniewicz i Wojciecha Matejki.

O godz. 20:00 na scenie festiwalowej odbędzie się koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć. W jego trakcie zobaczymy m. in. performans artystyczny w wykonaniu młodej artystki Very Althamer.

Po koncercie zaprosimy naszych gości do kina festiwalowego. Pokażemy między innymi znakomity film Zbigniewa Libery „Walser” oraz  obsypany nagrodami polski dokument „Mnich z Morza”.

Drugiego dnia festiwalu stawiamy na dzieci i ich rodziców. Od godz. 12:00 odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, a także koncerty i występy dj’skie.

Pojawi się parking dla motocyklistów. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję pouczyć się różnych twórczych umiejętności lub po prostu spędzić miło czas w akompaniamencie muzyki i zjeść coś smacznego. Zagra dla m. in. chór Marcina Steczkowskiego oraz zespół Cinematic Groove. Na dziedzińcu stanie też wielkoformatowa kostka domina. Dostępne do testów będą deskorolki

dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania wydarzeń, otwarta dla odwiedzających będzie wystawa „Przenikania”.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

officyna art&design

Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

Tel. 600 417 759, a.skrzypczak@officyna.eu

Tel. 510 300 219, l.poreda@officyna.eu

 

www.festiwalprzenikania.pl

www.facebook.com/przenikania