Zastanawialiście się kiedyś, jak fajnie byłoby znaleźć się w świecie filmu? Chcielibyście oderwać się od rzeczywistości, odkrywać nowe scenerie i rozwiązywać zagadki? Poznajcie Ingatiusa, platformową grę z której pomocą możecie przenieść się do niesamowitego świata filmów.

Fabuła gry jest oparta na perypetiach Ignatiusa. To młodzieniec, który jest dość znudzony życiem księgowego i pewnego dnia, wracając z pracy do domu, widzi w mieście kino. Jest nim zaintrygowany. Zostaje zaproszony przez właściciela kina, Vigo, do obejrzenia kinowych maszyn. To wtedy zostaje przeniesiony do świata filmu, z którego próbuje uciec. Wędrówce towarzyszy dużo wspaniałych eastereggów, które nawiązują do legendarnych filmów i aktorów.

Świat do którego przenosi się Ignatius ma niesamowitą atmosferę. Grafiki składają się z ręcznie rysowanych, czarno-białych teł i uroczych postaci. Wyjątkowego efektu scenom dodaje sporadyczne użycie koloru oraz piękne efekty świetlne i cienie. Wrażenia dopełnia kojąca i nieco przerażająca muzyka, która mimo wszystko buduje szczególną atmosferę gry.

Ignatius to gra platformowa, która ma wszystkie typowe i klasyczne elementy charakterystyczne dla gier tego gatunku. Jest side-scrolling 2D, czyli boczne ujęcie kamery. Gracz kontroluje głównego bohatera. Może nim biegać, skakać, podnosić i odkładać rzeczy oraz aktywować specjalne obiekty. Jeśli chodzi o klasyczne elementy, to w grze znajdują się: luki w poziomie, do których można spaść, ruchome stopnie, wysokie platformy, zapadające się mosty czy skoki czasowe.

Gra składa się z poziomów na których trzeba wykonać zadanie – zebrać trzy rolki filmu. Są one potrzebne do aktywacji portalu z pomocą którego gracz przenosi się na następny poziom. Jednak podróż nie jest taka prosta, jak się wydaje. Są elementy, które utrudniają grę: doły z lawą i bezdenne szczeliny czy różne rodzaje dziwnych stworzeń, które obniżają poziom życia. Dlatego na planszach są ukryte mikstury zdrowia, dzięki którym można ten poziom podnieść.

Ignatius to projekt polskiej firmy GoldenEggs Studio. Największym udziałowcem spółki jest Ultimate Games S.A – notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie znany producent i wydawca gier. W portfolio GoldenEggs Studio znajdują się takie gry jak: AnimalRescue, Farm Mechanik, Cooking Championship czy Pope Simulator. Więcej informacji o firmie na stronie https://goldeneggsstudio.com/.