Styl nordycki powinno cechować połączenie elegancji z funkcjonalnością – przy zachowaniu umiaru. Przestrzeń musi być wyeksponowana, a formy i kolory powinny ze sobą współgrać. Minimalistyczna kolorystyka, jasne odcienie szarości, beże i biele zaczerpnięte ze skandynawskich aranżacji nadal są tu aktualne, ale wzbogacone o naturalne meble i dodatki, stają się bardziej wyraziste. Wystarczy spojrzeć na realizacje marki House Nordic – stoliki z drewna tekowego ze szklanymi blatami Grand i Amazonas będą zachwycającym uzupełnieniem wnętrza.

Ciepło i rustykalny klimat

„Swoboda w projektowaniu, bez ingerencji w naturalny materiał to główna cecha dodatków w stylu nordyckim.” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl. – „Warto ocieplić wnętrze dodatkami, które mimo prostej formy mogą stworzyć klimat rustykalnej, drewnianej chaty z północy”. Lampion Eremitt, misa z drewna tekowego Rio, czy dekoracja ścienna z naturalnych surowców Woody z oferty Bonami.pl to elementy, które w towarzystwie świec czy kominka wypełnią nasz dom cie-płym, rozproszonym światłem.

Użycie i wyeksponowanie drewna tekowego, ratanu czy dębowych desek podkreśla charakter najdzikszych rejonów mroźnej północy. Skandynawskie zamiłowanie do surowości i minimalizmu sprawia, że drewno jest najchętniej wykorzystywanym surowcem przy urządzaniu wnętrza – nie tylko poprzez użycie belek dekoracyjnych, ale głównie przy produkcji masywnych i trwałych mebli. Na Bonami.pl dostępne są solidnie wykańczane stoły, taborety i stołki, które eksponują to co najlepsze w drewnie – ich nietypowy kształt, zakonserwowane, wiekowe słoje i niejednorodny kolor. Mozaic, Knoxville czy Barcelona to tylko niektóre przykłady modeli, które zostały zaprojektowane w zgodzie z naturą.

Równowaga na każdym kroku

W skandynawskich wnętrzach najważniejsza jest równowaga między wygodą a funkcjonalnością. Dodatkowym atutem mieszkań inspirowanych północnym stylem jest prostota i ciekawe użycie dodatków – to dlatego coraz częściej tradycyjny charakter przełamuje się poprzez użycie nietypowych form. Regały Brighton przypominają łódki, biała ławka Romantic wygląda jak zabytkowy mebel, a ratanowe fotele Oriental, Amsterdam i Valence nawiązują estetyką do wiel-kich, ręcznie wyplatanych koszy.

Dzięki połączeniu typowego dla stylu nordyckiego koloru białego na ścianach z ciekawymi dodatkami, możemy osiągnąć harmonię, która przypadnie do gustu nie tylko fanom sielskich, wiejskich wnętrz, ale także zwolennikom nowoczesnych loftów. Poprzez użycie mocniejszych kolorów i wykorzystanie futurystycznych mebli, możemy nadać naszemu mieszkaniu głębi i lekkości, która optycznie powiększy każde pomieszczenie. „Tutaj doskonale sprawdzą się czarne krzesła Stockholm, szafka pod telewizor Copenhagen, bujany fotel Kissa Faux lub niebieska sofa Chester” – radzi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Ważne, by ciemny dodatek nie przytłaczał naszej przestrzeni, dlatego warto zdecydować się na jeden, nordycki element w każdym wnętrzu, który będzie przykuwał uwagę gości”.

Solidne wykończenie naturalnych materiałów

Aranżując wnętrze w nordyckim stylu, nie możemy zapominać o skandynawskim minimalizmie w projektowaniu. Proste rozwiązania z wykorzystaniem solidnych materiałów budują to, co plasuje północny design w światowej czołówce. Drewniany wieszak na ubrania Torino, stolik Milano z szu-fladkami czy szare krzesło Bergen wyróżnia przede wszystkim ponadczasowość i funkcjonalizm. Na Bonami.pl możemy znaleźć nie tylko praktyczne i eleganckie meble, ale także wspaniałe dodatki, które podkreślą nordycki styl we wnętrzu – owcze skóry w wielu kolorach, rattanowe i materiałowe koszyki, półki, urocze lampiony czy masywne lustra. Klimat północy nie wymaga wielkich ingerencji, rewolucji i remontów – dzięki małym zmianom, wprowadzaniu harmonii w kolorystyce i misternie wykończonym meblom, które posłużą na lata możemy poczuć spokój Skandynawii w swoim wnętrzu.