Sukces trwałości

W bogatym portfolio marki Hagmans znajduje się szeroki wybór produktów zarówno do malowania, jak i zabezpieczania powierzchni, aczkolwiek dużą popularnością i uznaniem w branży cieszą się farby epoksydowe, np. seria farb żywicznych Floor Paint. Farby epoksydowe swoją wytrzymałość i trwałość zawdzięczają procesowi chemicznemu, który polega na powstaniu niezwykle trwałych wiązań chemicznych pomiędzy cząsteczkami żywicy. Proces sieciowania zachodzi w czasie schnięcia farby. Ta wytrzymałość sprawia, że farby epoksydowe są tak trwałe, twarde i odporne na czynniki zewnętrzne. Powierzchnie przemysłowe narażone na bardzo duże obciążenia, wysokie temperatury, a nawet działanie czynników chemicznych można doskonale i na długo zabezpieczyć farbami epoksydowymi, które nie są odporne jedynie na działanie żrących kwasów. Żywiczna farba epoksydowa Floor Paint  EP-V dedykowana jest głównie powierzchniom betonowym i drewnianym. Można ją także wykorzystywać do płyt pilśniowych. Dzięki zawartości żywicy epoksydowej jest nie tylko odporna na wilgoć, ale także na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Dwuskładnikowa farba EP-V od Hagmans, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na niskie temperatury i zawilgocenie jak np. piwnice czy garaże. Podobne zastosowanie posiada dwuskładnikowa, wodorozcieńczalna farba Hagmans Thick Film Paint EP-V, która tworzy grubą wylewkę na powierzchniach betonowych. Tę farbę z powodzeniem można stosować także do malowania grubowarstwowego; doskonale spełni swoją funkcję także jako wypełnienie dla nierównych powierzchni.

Na powierzchnie cementowe idealnym wyborem będzie z kolei żywica epoksydowa Floor Paint HP, która po nałożeniu  tworzy twardą i mocną wylewkę grubowarstwową, charakteryzującą się wysoką odpornością na ścieranie. Dla uzyskania najbardziej optymalnych efektów, szwedzki producent zaleca zastosowanie gruntu pod farbę Hagmans Floor Paint EPV. Żywica Floor Paint HP sprawdzi się doskonale do przestrzeni, w których króluje cement… zabezpieczenie powierzchni cementowych w industrialnych restauracjach, klubach czy galeriach sztuki da doskonałe rezultaty.

W trosce o środowisko

Produkty marki Hagmans oprócz wysokiej jakości, doskonałych parametrów technicznych oraz szerokich możliwości użycia, tworzone są w sposób przyjazny dla środowiska. Szwedzi wielką uwagę przykładają do samego procesu produkcji – ważne jest dla nich to, by w sposób możliwie najbardziej efektywny wykorzystywać surowce naturalne oraz maksymalnie zredukować ilość tworzonych zanieczyszczeń. Marka z dumą chwali się nie tylko certyfikatami jakości, ale także tymi środowiskowymi zgodnymi z normami ISO 9001 oraz ISO 140001. Wyróżnienia dla szwedzkiego producenta nie są dziełem przypadku: laboratorium, to centralne i najważniejsze miejsce całej fabryki, w którym skrupulatnie bada się surowce i produkty, ale także nieustannie pracuje się nad udoskonaleniem procesu produkcji. Innowacyjność, nowoczesność i troska o środowisko to najważniejsze założenia marki Hagmans, którym pozostaje wierna od 1942 r.

Bogata oferta farb epoksydowych szwedzkiej marki Hagmans dostępna jest w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl).