Kupcy po raz siódmy wskazali produkty, które w sposób szczególny wpłynęły na rozwój handlu detalicznego w Polsce. Wśród elitarnego grona liderów sprzedaży znalazły się wyroby marek firmy Colian. Prestiżowy tytuł Złoty Paragon 2017 – Nagroda Kupców Polskich zdobyły wafelki Grześki i ciastka Jeżyki. Bezkonkurencyjne okazały się Grześki kakaowe w czekoladzie i Jeżyki Classic, które zostały docenione również w ubiegłorocznej edycji konkursu. Wyroby tryumfowały w kategoriach „batony i wafelki” oraz „ciastka”.

 

Do siódmej edycji plebiscytu Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich zgłoszono ponad 470 produktów w 62 kategoriach. Wyróżnienia przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 maja 2017 r. w warszawskim Teatrze Kamienica.

 

Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich to konkurs organizowany przez miesięcznik Hurt & Detal, w którym nagradzane są najlepsze produkty i usługi rynku FMCG. Laureatów wskazują detaliści, właściciele sklepów spożywczych oraz wielobranżowych z całej Polski. Nadzór nad konkursem sprawuje instytut badawczy TNS Polska.