Warszawa, 20 października 2017 r.

„Muranów był niemalże miastem w mieście – gęsto zabudowanym, zaludnionym, niezwykle barwnym i pełnym kontrastów ze względu na mieszające się tu różne style. W okresie II wojny światowej został prawie w całości włączony do getta, a potem zniszczony. Podczas naszego kolejnego spaceru z cyklu #zKawaPoWarszawie, który odbędzie się 28 października o 13.30 warszawiacy poznają dawne tradycje handlowe Muranowa, legendy żydowskie oraz historie z życia w tzw. dużym getcie” – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

 

Przestronna kawiarnia, wysoka na 5 metrów, nawiązuje do historii miejsca w ciekawy sposób łącząc kontrastujące ze sobą elementy wystroju – niczym Muranów, który przed laty łączył różne kultury i style życia. Na niektórych ścianach celowo zachowano stare zacieki z zielonej farby, odkryte w czasie remontu. Zdjęto także tynki, odsłaniając piękne stare cegły.

 

„Pamiętam Muranów jako miejsce tętniące życiem, także kawiarnianym. Ale w ostatnich latach, oprócz wartościowych niezależnych kawiarni, działo się tu niewiele. Chcemy, aby nasza pomogła w aktywizacji tej części Warszawy, a dla mieszkańców Muranowa była przyjaznym miejscem spotkań w celach towarzyskich lub biznesowych oraz odpoczynku przy dobrej kawie i ciekawych książkach.” – dodał Adam Ringer.