W niedzielę, 23 sierpnia, w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu, wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów sportów motorowych –transmisja z kolejnej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 – Grand Prix Belgii. Wspólne oglądanie rywalizacji z Belgii poprzedzi dyskusja z udziałem gościa specjalnego, którym będzie Ryszard Turski, redaktor naczelny magazynu F1 Racing. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00. Dodatkową atrakcją będzie bolid F1, który tego dnia zaparkuje w letnim pawilonie.

Circuit de Spa-Francorchamps to jeden z najbardziej znamienitych torów F1 – ze wspaniałą tradycją oraz wieloma fantastycznymi wyścigami, które odbyły się tu w przeszłości. Gwoździem programu jest świetnie znany wszystkim fanom Eau Rouge – zakręt bardzo trudny do opanowania. Dobry występ na tym odcinku daje znaczną przewagę, ale niewłaściwe rozegranie tej części wyścigu zdecydowanie wpływa na rezultat całości. Jaką strategię przyjmie zwycięzca? Spa jest fantastycznym torem – w szybkich, płynnych zakrętach z kombinacjami prawy-lewy objawia się całe piękno wyścigów Formuły 1. Jazda po nim jest ciekawa dla uczestników starcia, a także zapewnia intensywne wrażenia dla widowni. Bez wątpienia rywalizacja o podium będzie bardzo zacięta, w związku z czym publiczność oglądająca wyścig, może spodziewać się niesamowitego widowiska.

Dodatkową atrakcją dla uczestników wspólnego oglądania mistrzostw w Stacji będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Sportowe emocje z pewnością będzie także podsycał stojący na scenie w Stacji Mercedes bolid F1 W04 z 2013 roku. Jak maszyna prezentuje się na żywo, o tym przekonają się goście odwiedzający letni pawilon tego szczególnego dnia.

Serdecznie zapraszamy na wspólne oglądanie Formuły 1 w Stacji Mercedes w najbliższą niedzielę. Zapowiada się pełne silnych, motoryzacyjnych wrażeń popołudnie w letnim pawilonie na warszawskim Powiślu.