Odpowiedni strój to klucz do udanej wyprawy w góry, a zasada ubioru „na cebulkę” sprawdzi się tutaj najlepiej. Pierwszą warstwę powinna stanowić bielizna termiczna, która zapewni utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie i jednocześnie odprowadzi pot. Do tego najlepsza jest bielizna z technicznego materiału, która zapobiegnie wydostaniu się ciepła, a dzięki wielowarstwowości materiału, zapewni uczucie suchości. Znajdująca się w ofercie GO Sport bielizna marki Brubeck wykonana jest ze specjalistycznej tkaniny i można ją dostać zarówno w wersji damskiej, męskiej, jak i dziecięcej.

 

Kolejną warstwą powinna być bluza, która podczas wycieczek górskich pełni rolę warstwy termicznej i nie może być dobierana tymi samymi kategoriami, jakimi kierujemy się wybierając ją na co dzień. Bluza zakładana w góry musi utrzymywać ciepło blisko ciała i przekazywać wilgoć z pierwszej warstwy do tej kolejnej. Aby mogła realizować te zadania, musi być wykonana z odpowiedniego materiału (polar, stretch lub wełna merino) oraz mieć właściwy krój: być dopasowana, mieć długi rękaw, otwory na kciuki, przedłużony tył, kaptur, kieszenie, suwaki i ściągacz. Columbia, Campagnolo, Wanabee czy Jack Wolfskin to marki, które oferują bluzy dostosowane do górskich warunków jesienią, a wszystkie ich produkty znaleźć można w sklepach GO Sport.

 

Ostatnim elementem górnego stroju jest kurtka, która podczas hikingu w górach ma największe znaczenie. Warstwa zewnętrzna powinna być wodoodporna, wiatroszczelna, a przy tym wszystkim odprowadzać pot przekazywany od znajdujących się pod nią warstw. Wszystkie wymienione warunki spełni jedynie kurtka z membraną, która wypełniona mnóstwem drobnych porów, wypuszcza parę na zewnątrz, nie przepuszczając jednocześnie wody. Tego typu kurtki, nazywane z języka angielskiego „hardshellami” dostać można w sklepach sieci GO Sport, a szukać należy wśród produktów marek oferujących odzież turystyczną, np. Wanabee.

 

Równie ważne, co ubrania są dodatki zabierane na górską wyprawę. Warto spakować czapkę, komin i rękawiczki, nawet jeżeli początek jesiennego dnia przywita nas słońcem i względnie wysoką temperaturą.

 

Dużą uwagę należy poświęcić butom zakładanym w góry. Najważniejsze, by były one wysokie, nie przepuszczały wody, a ich podeszwa zapobiegała poślizgnięciu się. Te z membraną GORE-TEX są gwarancją wysokiej jakości, której możemy być pewni dzięki szeregowi testów przeprowadzanych przez producenta i firmę WL Gore. Buty te można zobaczyć, przymierzyć, a wybór skonsultować ze sprzedawcą w sklepach GO Sport.