ŚWIAT POMALOWANY NA NIEBIESKO: PEPSI ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE EMOCJE W GLOBALNEJ KAMPANII FOOTBALLOWEJ

Nowa globalna telewizyjna kampania reklamowa Pepsi łączy piłkę nożną i słynnych piłkarzy

Warszawa, 9 marca 2018 r. – #LOVEITLIVEIT – Pepsi od kilkudziesięciu lat łączy kolejne pokolenia fanów ze światowymi ikonami popkultury. Dzisiaj Pepsi ogłasza prawdziwą gratkę dla fanów futbolu na świecie – globalną kampanię LOVE IT. LIVE IT. FOOTBALL.”, która ujawni dotychczas nieznane momenty i wyjątkowe doświadczenia piłkarskie szóstki znakomitych, światowej klasy zawodników. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów futbolu!

Pepsi od lat współpracuje ze światowymi gwiazdami futbolu. W tym roku zapraszamy naszych konsumentów i fanów piłki nożnej w Polsce do wyjątkowej, wspólnej zabawy  i przeżywania piłkarskich emocji razem z polską gwiazdą piłki nożnej – Kubą Błaszczykowskim” – mówi Karolina Demus, Dyrektor Marketingu na Europę Centralną, PepsiCo.

Światowa kampania Pepsi „LOVE IT. LIVE IT. FOOTBALL.” ukazuje piękno piłki nożnej słynnych zawodników, zarówno na boisku, jak i poza nim. Gwiazdy tegorocznej kampanii to niezwykły, piłkarski skład, w którym znalazły się zarówno wschodzące talenty, jak i uznani idole:

  • Leo Messi, pięciokrotny laureat Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza roku na świecie, czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów;
  • Brazylijczyk Marcelo, najlepszy obrońca świata, triumfator Ligi Mistrzów;
  • Toni Kroos, trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, środkowy pomocnik z Niemiec;
  • Carli Lloyd, dwukrotna zdobywczyni tytułu piłkarki roku, amerykańska gwiazda futbolu;
  • Dele Alli, uznany nowy telant angielskiego futbolu, dwukrotny piłkarz roku młodego pokolenia.

Do tego wspaniałego gwiazdorskiego składu dołącza również Kuba Błaszczykowski, z którym Pepsi przedłużyła współpracę na 2018 r. Kuba Błaszczykowski to gwiazda piłki nożnej i ulubieniec kibiców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Kuba wierzy, że gdy ma się pasję i maksymalnie jej się poświęci, prędzej czy później przyjdzie moment, że marzenia się spełnią. To właśnie piłkarska pasja i determinacja Kuby sprawiły, że pokonał drogę ze szkolnych boisk w rodzinnej miejscowości na największe piłkarskie stadiony Europy.

Na unikalnych produktach Pepsi, które już w kwietniu pojawiają się w sklepach, fani znajdą spersonalizowaną grafikę, na której Kuba prezentuje się na tle jastrzębia. To nawiązanie do temperamentu jednego z najlepszych polskich skrzydłowych na boisku – Kuba jest waleczny, ofensywny i nieustraszony, a wśród sportowych rywali budzi szacunek. Specjalnie dla kibiców Kuby oraz fanów, Pepsi przygotowała wywiad z Kubą Błaszczykowskim, z którego można dowiedzieć się m.in. jaką supermoc chciałby posiadać, jakie jest jego najważniejsze, piłkarskie wspomnienie, oraz który piłkarz jest dla niego największym idolem.

W ramach globalnej kampanii Pepsi „LOVE IT. LIVE IT. FOOTBALL.” wyjątkowe elementy graficzne stworzone dla każdego ze słynnych piłkarzy będą widoczne na limitowej edycji puszek Pepsi, atrakcyjnych materiałach w Internecie oraz w widowiskowej reklamie telewizyjnej, na którą czekają fani w ponad 60 krajach na świecie.

Ekscytująca reklama telewizyjna
W globalnej kampanii reklamowej Pepsi „LOVE IT. LIVE IT. FOOTBALL.”, która będzie emitowana w telewizji przy okazji partnerstwa Pepsi i Ligii Mistrzów UEFA, zobaczymy piątkę najlepszych piłkarzy świata. Do energetycznych, piłkarskich zmagań wprost na ulicach miasta będą ich dopingować pełni entuzjazmu fani. Piłkarski dream-team w składzie: Leo Messi, Marcelo, Toni Kroos, Carli Lloyd i Dele Alli, wraz z polską gwiazdą Kubą Błaszczykowskim -zachwyci fanów umiejętnościami i zwinnością, sunąc wśród tłumu, jednocześnie starając się unikać piłek wypełnionych farbą, które pojawiają się z każdej strony. Rosnący doping i podekscytowanie sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się przeżyć te wyjątkowe chwile, włączając się do wspólnej zabawy i dopingując piłkarzy do gry. Wkrótce wszystko wokół – ściany, okna i ludzie są pochlapani farbą!

Tym samym Pepsi po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnej, świetnej zabawy i umożliwia fanom cieszenie się piłką nożną w zupełnie nowy sposób.
A wszystko przy pulsujących dźwiękach utworu „Light it Up (z udziałem Nyla & Fuse ODG) (Remix)” Major Lazer.

Reklama pojawi się w Polsce już w kwietniu – w telewizji oraz w internecie.

W tym roku Pepsi, jako oficjalny partner Ligi Mistrzów UEFA, przygotowała wiele atrakcyjnych działań marketingowych w duchu futbolu. Kuba Błaszczykowski będzie twarzą promocji konsumenckiej Pepsi i pojawi się we wspierających ją działaniach komunikacyjnych, które obejmą reklamę telewizyjną, promocję w Internecie oraz obecność w sklepach. Czekajcie na więcej i obserwujcie media społecznościowe Pepsi oraz stronę www.pepsi.pl. #LOVEITLIVEIT

O firmie PepsiCo

Konsumenci w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie sięgają po produkty firmy PepsiCo miliard razy dziennie. Łączny przychód netto pochodzący ze sprzedaży produktów żywnościowych i napojów oferowanych przez przedsiębiorstwa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana, wchodzące w skład koncernu PepsiCo, wyniósł w 2016 roku około 63 mld dolarów amerykańskich. W swoim globalnym portfolio PepsiCo posiada szeroką i różnorodną ofertę produktów żywnościowych i napojów oferowanych pod wieloma markami, a każda z 22 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody na poziomie ponad miliarda dolarów amerykańskich.

Działalność PepsiCo opiera się na filozofii „Performance with Purpose” – jesteśmy przekonani, że sukces biznesowy naszej firmy jest ściśle związany ze zrównoważonym rozwojem na świecie, który współdzielimy. Wierzymy, że stałe udoskonalanie oferowanych przez nas produktów, prowadzenie działalności w zrównoważony sposób tak, aby chronić naszą planetę oraz wspierać ludzi na świecie, umożliwia PepsiCo odnoszenie sukcesów biznesowych, tworząc długoterminową wartość dla społeczeństwa i naszych udziałowców. Więcej informacji na temat PepsiCo jest dostępnych na globalnej witrynie pod adresem www.pepsico.com oraz na polskiej stronie firmy http://www.pepsicopoland.com

Kontakt dla mediów:

Jarosław Soroczyński, Anna Bilska
Questia sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel.: +48 22 623 07 00
e-mail: jsoroczynski@questiapr.pl; abilska@questiapr.pl