Klimat, w którym żyjemy pozwala nam cieszyć się słońcem i ładną pogodą tylko kilka miesięcy w roku. Korzystamy więc z tego w czasie, gdy pogoda temu sprzyja i spędzamy jak najwięcej chwil na zewnątrz. Ci wszyscy, którzy nie mają szans na wyrwanie się z wielkiego miasta podczas słonecznych dni, mogą również zażywać kąpieli słonecznych. Idealnie sprawdzają się w tej kwestii kawiarniane ogródki, zacienione alejki parkowe, ale też coraz częściej przestrzenie wokół biur – outdoorowe strefy relaksu. Wśród nich pełne roślin przestronne tarasy czy „zielone dachy” z miejscami do wypoczynku. Latem można tu gościć partnerów biznesowych, prowadzić szkolenia czy narady.

Wystarczy zadbać o nienaganny, a jednocześnie przytulny wystrój, a letni ogród firmowy stanie się komfortowym miejscem pracy w miejskiej dżungli. Idealnie nadają się do tego designerskie meble outdoorowe stworzone przez polskich i zagranicznych projektantów. Doskonałe nie tylko ze względu na przemyślaną, dopracowaną w najdrobniejszym szczególe formę, ale również ergonomię i jakość. Wiele projektów przeznaczonych jest zarówno do użytku zewnętrznego, jak i do wnętrz. Przykładem mogą być fotele Tulli Tomka Rygalika marki Noti, charakteryzujące się nieskomplikowanym, a przy tym eleganckim kształtem. Wyróżniającym je elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki oraz precyzyjnie wymodelowana forma siedziska. Sprawdzą się w przestrzeni publicznej, jako meble biurowe, eventowe czy targowe. Pasują do nowocześnie urządzonego loftu, concept store, klubu, restauracji, biura, hotelu czy galerii handlowej, ale też jako wyposażenie ogrodu, tarasu a nawet – wykończone tkaniną – domowego salonu.

Duży wybór eleganckich mebli outdoorowych ma w swojej ofercie hiszpańska marka Vondom. Tu warto zwrócić uwagę chociażby na kolekcję Vertex zaprojektowaną przez ikonę współczesnego designu – Karima Rashisa. Inspiracją do ich stworzenia była technika origami. Dostępne w różnych kolorach, w wersji matowej, lakierowanej i z podświetleniem LED. W skład kolekcji wchodzą krzesła oraz stoły z blatem okrągłym, kwadratowym i prostokątnym w kilkunastu wymiarach. Innym przykładem doskonałego outdoorowego designu może być kolekcja F3 Vondom, charakteryzująca się nieco futurystyczną linią. W jej skład wchodzą krzesła, stoły, fotele i leżaki. A jeśli wolimy ponadczasowe kształty mebli, doskonale sprawdzi się np. linia mebli Frame Vondom zaprojektowana przez Ramona Esteve o spokojnych, ponadczasowych, geometrycznych kształtach. W ofercie występują  wysokie i niskie stołkistołystolikiławkikrzesłafotele oraz leżanki.

Więcej inspiracji związanych z przestrzenią publiczną i biurową: www.everspace.pl.

EVERSPACE ma w swojej ofercie bogaty asortyment mebli gabinetowych, recepcyjnych, kawiarnianych oraz konferencyjnych i wypoczynkowych. Współpracuje ze znanymi i cenionymi w branży markami, m.in.: Profim, Bejot, Sitag, Noti, Balma, Wuteh, Mebelux, Mdd, DVO, Burmatex czy Polflor. Firmę tworzy zespół dysponujący wiedzą opartą na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w aranżacji i kompleksowym wyposażaniu wnętrz biurowych oraz użyteczności publicznej. Partnerzy biznesowi EVERSPACE mogą więc liczyć na fachową opiekę od fazy projektu, przez koorynację prac na każdym etapie realizacji inwestycji, do finalizacji i obsługi serwisowej. Asortyment Everspace wzbogacają wykładziny obiektowe oraz ścianki działowe.