Pochodzący z kolekcji SWAP, która powstała z myślą o dekorach przeznaczonych na laminaty CPL i HPL, Fendo to wzór wyjątkowy. Elementy jego rysunku niemalże wyłaniają się z tła utrzymanego w eleganckim odcieniu szarości. Nieregularnie ułożone kwadraciki sprawiają wrażenie jakby utrzymywały się na falach. Efekt ten potęguje sposób ich wykończenia. Cześć z nich połyskuje – dokładnie jak woda odbijająca promienie, natomiast część jest doskonale matowa. Wszystko to razem tworzy niesamowity efekt dekoracyjny.

Fendo znakomicie odnajdzie się m.in. w zaaranżowanych w stylu industrialnym kuchniach, komponując się z elementami zabudowy wykonanymi ze stali i aluminium. Dobrze będzie również wyglądał na laminacie HPL zastosowanym na kuchennej ścianie, lub nad blatem roboczym.
Prestiżową nagrodę dla dekoru Fendo, wręczono podczas Gali Meblowej, która odbyła się 11 lutego 2016 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (podczas „4 Design Days”). Pamiątkową statuetkę – doskonale znane w branży meblowej krzesełko, z rąk Marty Borowskiej – redaktor naczelnej grupy produktów branżowych wydawnictwa Publikator i Mariusz Golaka – redaktora prowadzącego „Meble Plus”, odebrała Sylwia Lasota – Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej i Marketingu firmy Interprint Polska.
Konkurs „Meble Plus – Produkt Roku” to jedno z najstarszych wydarzeń dedykowanych branży meblarskiej w kraju. W jego ramach liczące ponad 30 osób jury, wskazuje najbardziej wyróżniające się meble, akcesoria i materiały dla meblarstwa. W skład kapituły wchodzą eksperci od wielu lat działający w branży meblowej i profesjonalnie zajmujący się aranżacją wnętrz – przedstawiciele salonów meblowych, sieci handlowych i hurtowni, a także osoby reprezentujące instytucje, stowarzyszenia i targi branżowe, wreszcie – projektanci i dziennikarze.
W tym roku konkurs „Produkt Roku” odbył się już po raz czternasty. Do rywalizacji w tej edycji zgłoszono ponad 70 produktów w 16 kategoriach.

www.interprint.com