Święta – okazją do zakupów

W okresie przedświątecznym chyba każdy z nas zadaje sobie pytanie: co kupić bliskim pod choinkę? Mimo że do tego szczególnego dnia w roku, podczas którego wymienimy się
z bliskimi upominkami, jest jeszcze sporo czasu, to może warto już wcześniej zastanowić się nad najodpowiedniejszym prezentem i nabyć go zawczasu, zanim zniknie ze sklepowych półek. Dzięki temu oszczędzimy sobie nerwów i czasu na poszukiwanie alternatyw w trakcie świątecznej gorączki.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut GfK „Plany na świąteczne zakupy”, w zeszłym roku z takiego rozwiązania skorzystało 43% ankietowanych osób, które świąteczne prezenty zaczęły kupować już w listopadzie. Z kolei analiza zachowania polskich konsumentów w wyszukiwarce Google pokazuje, że ponad 20% naszych rodaków dokonuje pierwszych świątecznych zakupów już na trzy miesiące przed Bożym Narodzeniem (raport IPSOS i Google).

Nikogo nie dziwi zatem fakt, że pierwsze kroki w poszukiwaniu najciekawszych prezentów stawiamy w internecie. Z sondaży przeprowadzonych przez instytuty GfK i IPSOS wynika, że ok. 80% Polaków korzysta z tego źródła informacji, jak również wykorzystuje sieć do zakupu upominków. Dzięki niej znacznie wcześniej i bez zbędnego pośpiechu możemy ruszyć na poszukiwania idealnych świątecznych upominków dla najbliższych.

Dzięki portalom społecznościowym łatwiej nam zorientować się czego potrzebuje lub co chciałaby otrzymać osoba, dla której szukamy prezentu. Natomiast różne serwisy i fora tematyczne dostarczają gotowe listy, zawierające najmodniejsze gadżety i polecane produkty. W świecie online możemy nie tylko znaleźć inspirację na prezenty, ale również porównać ich ceny oraz w łatwy sposób je nabyć, korzystając z wielu promocji niedostępnych w stacjonarnych sklepach.

Warto w tym miejscu zapamiętać 3 bardzo istotne daty odnoszące się do zakupów prezentów świątecznych online. Są to: 25 listopada – Black Friday, 28 listopada – Cyber Monday i 29 listopada – Polski Dzień Darmowej Dostawy.

 

Wiele okazji do pomagania

Robienie zakupów przez internet to nie tylko wygoda kupowania bez wychodzenia z domu,  oszczędność czasu, niższe ceny, łatwiejsza dostępność towaru czy swoboda zakupu i możliwość zwrotu towaru. To również możliwość zrobienia czegoś dobrego dla potrzebujących, czyli wsparcia wybranej inicjatywy społecznej przy okazji zakupów przez internet, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Umożliwia to serwis FaniMani.pl, który współpracuje z ponad 800 sklepami internetowymi i 2600 organizacjami społecznymi działającymi zarówno lokalnie, jak i w skali ogólnopolskiej.

FaniMani.pl daje konsumentom możliwość bezpłatnego wspierania fundacji, stowarzyszeń, szkół i innych organizacji realizujących działania prospołeczne. Wystarczy, że robiąc zakupy w sieci konsument wejdzie do danego sklepu (w którym zamierza dokonać zakupu) przez stronę FaniMani.pl i wskaże cel, który chce wesprzeć. Od każdej takiej transakcji wybrana organizacja społeczna otrzymuje darowiznę w wysokości kilku procent wartości zrobionych zakupów. Istotną zaletą serwisu jest fakt, że wspierając różne cele konsumenci nie wydają ani złotówki więcej, wspierając wybrany przez siebie cel. Pieniądze, które trafiają do organizacji, pochodzą z budżetów marketingowych sklepów.

 

Wyjątkowe okazje – korzystaj z rabatów i specjalnych promocji

W tym celu kupując wybrany produkt z poniższej, przykładowej listy upominków dostępnych w sklepach, które są partnerami serwisu, można przekazać od 0,5 do 5 % wartości zakupów wybranej organizacji społecznej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą sklepów i wszystkimi zarejestrowanymi w serwisie organizacjami społecznymi oraz naszą listą top produktów idealnych dla chłopaka, męża, brata, taty, dziadka lub wujka.

Według sondaży tym, co polscy mężczyźni faktycznie chcieliby zobaczyć pod choinką najbardziej (35,8 proc.), jest elektronika użytkowa. Dlatego warto poszukać czegoś z tym związanego:

 • Jednym z pomysłów może być smartwach (czyli połączenie zegarka z niektórymi funkcjami smartfona). Istnieje wiele modeli nowoczesnych zegarków, zarówno w wersji sportowej jak
  i nieco bardziej klasyczne, dostępne w sklepach z gadżetami elektronicznymi.
 • Innymi bardzo popularnymi prezentami mogą być  aparaty fotograficzne, smartfony
  i wszelkie dodatki do nich, do nabycia w marketach elektronicznych.
 • Niezmiennie od lat, na wysokich pozycjach wszystkich rankingów świątecznych prezentów stoją książki, wybór odpowiedniej jest co prawda kwestią indywidualną lecz zawsze mile widziane są bestsellery, które nabyć możemy w księgarniach.
 • Podobnie jest z płytami CD ulubionych zespołów, filmami i pakietami kultowych seriali na DVD oraz grami na konsole, wszystkie do nabycia w księgarniach i sklepach multimedialnych.
 • Ostatnio prym wśród wybieranych przez kobiety upominków dla mężczyzn wiodą kosmetyki
  i perfumy dostępne w drogeriach.
 • Dobrą propozycją jest również  galanteria i dodatki w postaci skórzanych rękawiczek, portfeli, aktówek, kapeluszy, jedwabnych krawatów, które znaleźć można np. w sklepach z galanterią i dodatkami.
 • Przysłowiowa „para skarpetek” wcale nie jest już wyśmiewana, jeżeli oczywiście jest dobrej jakości i w ciekawy wzór, może być dodatkiem do sprezentowanej koszuli czy sweterka, wszystkie można wyszukać w butikach.
 • Mile widziane będą wczasy, weekendową wycieczkę, bilety na koncert, do teatru, najciekawsze oferty można znaleźć i zakupić w biurach podróży i bileteriach.

Po więcej specjalnych promocji i rabatów zapraszamy do zakładki Dla wspierającego →

Kody rabatowe i promocje (okazje).

FaniMani.pl działa na zasadzie „pomagania przy okazji”. Serwis jest pierwszym w Polsce, który w taki sposób łączy możliwość zaspokajania własnych potrzeb z pomocą potrzebującym – i to klient decyduje, gdzie kieruje wsparcie.

Zobacz, jak działa FaniMani.pl: https://www.youtube.com/watch?v=7LTnYLIkXcE

Więcej informacji o FaniMani.pl: www.fanimani.pl

FaniMani.pl na Facebooku: www.facebook.com/faniManifaniMani