Międzynarodowe Targi Wyposażania Biur Orgatec to największa tego typu impreza na świecie, która odbywa się co dwa lata w Kolonii. Prezentują się tu firmy z ponad 120 krajów. W tym roku pojawiło się 671 wystawców i 56 tys. zwiedzających. Jak przyznają organizatorzy, są to rekordowe wyniki w historii targów. Każda edycja pozwala przekonać się, że nie wszystko we wzornictwie zostało jeszcze powiedziane i wciąż jest miejsce na innowacje oraz holistyczne podejście do tematyki projektowania. Można zaobserwować jak zmienia się podejście do materiałów, kolorystyki i technologii. W tym roku tematem przewodnim było hasło „New visions of work”. Zgodnie z nim firmy z całego świata zaprezentowały najciekawsze rozwiązania, które wyznaczają trendy w branży mebli biurowych. Tegoroczna edycja targów Orgatec wiązała się z liczną reprezentacją polskich firm. Jak podkreśla Dariusz Wicher z Everspace: „Nasi producenci, a wśród nich firmy nam partnerujące, swoimi kolekcjami udowodnili, że są w gronie prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, a tym samym stanowią ważny element polskiej gospodarki”.

„Beautifully functional” to motyw przewodni stoiska firmy Profim. Na powierzchni 500 m2 zaprezentowała ona aż 7 premierowych kolekcji oraz kilka już istniejących w zupełnie nowych odsłonach, od ergonomicznych foteli pracowniczych, poprzez zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań, aż po multifunkcjonalne krzesła konferencyjne. Pojawiły się także krzesła projektu Romana Modzelewskiego z kolekcji VZÓR, które spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. W przypadku marki Bejot zainteresowanie zwiedzających wzbudzały projekty Dymitra Malcewa – Treehouse i Beachhouse. Dużo pozytywnych opinii zebrały także kolekcje krzeseł obrotowych Occo, Momo i Milla.

Grupa Nowy Styl zaprezentowała swoje produkty na stoisku o powierzchni 1.200 m2, prezentując między innymi system sof modułowych Tapa oraz kolekcję krzeseł i stolików Tauko wzorniczo nawiązujące do mebli domowych. Na stoisku NOTI wśród licznych nowości tej firmy można było zobaczyć projekty znanego polskiego designera Tomka Rygalika – bardzo lekkie i kompaktowe fotele Mamuz z siedziskami wykonanymi ze specjalnie formowanego filcu. Firma Balma podczas targów pokazała między innymi system Balma PLUS, który zdobył w tym roku nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego DOBRY WZÓR 2016 w kategorii Praca. Firma Ora Acciaio specjalizująca się w ekskluzywnych meblach biurowych zaprezentowała kolekcję Trimat, wyróżniającą się niespotykanym dotąd połączeniem naturalnej okleiny, ceramiki i chromu, autorstwa Roberto Danesiego oraz odświeżoną wersję kolekcji Oyster.

Obecność Everspace na targach Orgatec wiąże się z faktem, że firma ta z zainteresowaniem śledzi trendy w branży mebli biurowych i szybko reaguje na zmiany, odważnie wprowadzając nowości do swojej oferty.

 

www.everspace.pl