Na przestrzeni ostatnich kilku lat we wzornictwie papierów dekoracyjnych nie sposób było nie zauważyć trendu odchodzenia od klasycznego ujęcia drewna dębowego i dążenia do stylu rustykalnego. Dekory, z roku na rok, zawierały coraz więcej elementów podkreślających ich naturalność i niepokorność. Sęki, pęknięcia, zarysowania, a także wyraźne ślady mechanicznej obróbki – czyli to, co kiedyś uważano za wadę drewna, stało się cechą cenioną i wręcz pożądaną. Ślady działania natury zostały uznane za walor, który warto eksponować.

Obecnie trend ten powoli zaczyna się odwracać. Doceniamy rustykalność, ale też szukamy rysunków bardziej harmonijnych. Być może przez zawrotne tempo życia poszukujemy równowagi. Chcemy otaczać się rzeczami wnoszącymi ład i harmonię. Dlatego do łask powracają bardziej klasyczne ujęcia dębu. Przykładem takiego dekoru jest pochodzący z kolekcji Six Pack 2016 Eureka Oak.

Wzór ten stanowi udane połączenie elementów stylu rustykalnego i klasycznego ujęcia dębiny. Mniej w nim tak charakterystycznych sęków, zarysowań i pęknięć, do których przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Więcej zaś eleganckiej harmonii i spokoju. Układ słojów jest subtelny i łagodny, niemal miękki. Nie ma tu dysonansów, ostrych linii, kontrastów. Mimo delikatnie zaznaczonych gdzieniegdzie nieregularności, rysunek dekoru Eureka doskonale pasuje do aranżacji na wskroś stylowych. Delikatne wybarwienie utrzymane w ciepłych, przyjaznych odcieniach kremów i jasnych brązów wnosi do wnętrza spokój i równowagę.