W piątek, 14 sierpnia, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi ENDY YDEN – kompozytor, producent, autor tekstów i wokalista. Jego muzyka to wyzwalający energię, eklektyczny miks estetyki rockandrollowej z przestrzenną, ale też ciemną i brudną elektroniką.

ENDY YDEN – pod tym pseudonimem kryje się Andrzej Strzemżalski – kompozytor, producent, autor tekstów oraz wokalista. Niektórzy mogą kojarzyć go z grupy LOV, jak również z międzynarodowego projektu Eklektik Session. Od pewnego czasu artysta, poza pracą filmową i teatralną, skoncentrowany jest również na muzycznym projekcie solowym.

Wśród swoich inspiracji ENDY YDEN wymienia Talk Talk i Davida Bowie. Artysta tworzy, nagrywa i produkuje samodzielnie, ale na koncertach towarzyszy mu grupa niezwykłych muzyków – Marcin Karel (Frühstück), Szymon Tarkowski (Babadag, ex-Pustki) i Wojciech Buliński (współpracuje z Mikromusic i Katarzyną Groniec).

Zaprezentowane do tej pory utwory YDENa są bardzo zróżnicowane. „Are You A Wizard?” to żywy i przyjemny kawałek, po wysłuchaniu którego ma się ochotę włączyć go jeszcze raz. „Puke” natomiast jest utrzymany w spokojniejszym i bardziej nostalgicznym klimacie. Piosenka ujmuje stonowanym brzmieniem wokalu, który rewelacyjnie komponuje się z emocjonalną melodią. Trudno bardzo jednoznacznie i kategorycznie określić styl muzyka, bowiem z dużą swobodą porusza się wśród różnych konwencji, łącząc elektroniczne brzmienia z gitarami i perkusją.
Warto posłuchać na żywo artysty, o którym mówi się, że ma szansę być jednym z najważniejszych debiutów 2015 roku.

Serdecznie zapraszamy do Stacji Mercedes na koncert ENDY YDENa.

ENDY YDEN, utwór „Are You A Wizard?”: https://www.youtube.com/watch?v=2YERdylV8zs