Pomimo, że za oknem mróz i śnieg, początek roku od zawsze kojarzony jest z okresem gorącego karnawału. Podstawą udanej, męskiej stylizacji na nadchodzące uroczystości jest klasyczna koszula. Podczas eleganckich bali liczy się wyczucie dobrego stylu.

 

W jesienno-zimowej kolekcji Recman, znaleźć można pełen wachlarz propozycji, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Paletę barw otwierają oczywiście czyste biele, przechodzące w róże, fiolety, błękity aż po szarości i brązy, . Klasyczne  modele wzbogacone zostały o czarne, ozdobne guziki, lub delikatne prążki. Dobrze dobrana koszula nada ton wieczorowym stylizacjom i stanowi bazę przy dobieraniu pozostałej garderoby.

Alternatywą dla prostego, czarnego garnituru jest klasyczny model w głębokim, granatowym odcieniu. Przełamuje one stereotypowy look balu maturalnego, nadaje szyku i elegancji. Idealnie prezentując się w zestawieniu z brązowymi dodatkami – butów i paska w tym samym odcieniu. Panom przywiązujących dużą wagę do detali, z pewnością spodoba się cała kolekcja spinek do mankietów, subtelnie podkreślających poważny charakter imprezy, nadając tym samym szyku i wytworności. Biała koszula w tym zestawieniu to podstawa udanej stylizacji. Ponadczasowy element, prezentuje się bowiem dobrze przy każdej okazji. Podczas doboru odpowiedniego fasonu, nie można zapomnieć o indywidualnym dopasowaniu go do budowy ciała, długości mankietów czy kształtu kołnierzyka.

Alternatywną propozycją są garnitury w odcieniach szarości – chłodne, stonowane popiele i grafity z delikatnym, kraciastym wzorem. Ten komplet doskonale podkreśli charakterystyczne obuwie – czarne lakierki z licowanej skóry lub kultowe modne oxfordy. Ciekawą propozycją jest tutaj męska kamizelka, uważana za synonim elegancji. Całości dopełni idealnie dobrany krawat w wyrazistym kolorze, który przełamie szarości i nada stylizacji wyjątkowego charakteru. W tym przypadku, warto zastanowić się nad żywymi burgundami lub czerwienią, która według zwyczaju przynosi szczęście przyszłym maturzystom. Oryginalny dodatek stanowić może również unikalna ozdoba butonierki – muszka Mosca w takim samym kolorze. Tradycyjna koszula kojarzona z niebieskimi kołnierzykami w stylizacjach karnawałowych nabiera zupełnie nowego, nieznanego dotąd charakteru. Spokojne błękity w zestawieniu z siwym garniturem przełamują monotonię i podkreślają uroczysty charakter wieczoru.