Filozofia Wendre opiera się na trzech podstawowych filarach. Po pierwsze jest to szacunek do pracowników, po drugie dbałość o jak najlepszą jakość wytwarzanych produktów i po trzecie troska o środowisko naturalne.

 

Wykorzystywanie recyklowanych materiałów

Wypełnienia wybranych kołder i poduszek Wendre np. Soft Line, Alvsbyn czy Vimmerby Pastille produkowane są z recyklowanych włókien HCS, czyli włókien poliestrowych z domieszką silikonu, karbowanych i sprężystych. Włókna recyklowane mają takie same właściwości jak zwykłe HCS, zostały jednak wyprodukowane w ekologiczny sposób. Powstały z wykorzystania granulatu z przetworzonych butelek PET. Plastikowe butelki zostały więc ponownie wykorzystane, ale w innej formie.

 

Ograniczenie produkcji odpadów i zużycia energii

Fabryki Wendre znajdują się m.in. w Estonii i w Polsce. W procesie produkcji wykorzystuje się ponownie ok. 95 procent ścinek tekstylnych. Dzięki temu w 2011 roku firma została uhonorowana nagrodą Estońskiego Recyklera Roku.

 

Wendre w swoich fabrykach używa rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić energię niezbędną do ich ogrzewania. Urządzenia, które do tego służą zostały dobrane pod względem jak najmniejszego pobierania mocy. Zużycie energii minimalizują również inteligentne systemy grzewcze i oświetleniowe, a monitoring głównych źródeł poboru mocy pozwala opracować optymalne cykle pracy.

 

Certyfikaty potwierdzające jakość produktów i usług

Norma ISO 14001 jest potwierdzeniem wysokich standardów ochrony środowiska przestrzeganych przez firmę Wendre. Norma ta to zbiór przepisów, które dotyczą Systemu Zarządzania Środowiskowego w przedsiębiorstwach i instytucjach. Wendre od 2005 roku działa zgodnie z zasadami wyznaczanymi przez ISO 14001. Jeszcze wcześniej, w roku 2000 firma wdrożyła działania zgodne z normą ISO 9001, która określa podstawowe wymagania w zakresie międzynarodowych standardów systemów zarządzania jakością.

 

Kołdry i poduszki Wendre posiadają również certyfikat przyznawany przez międzynarodowe stowarzyszenie OEKO TEX „Tekstylia Godne Zaufania”. Etykieta z napisem „TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA zbadane na substancje szkodliwe według OEKO TEX Standard 100” potwierdza, że dany produkt został przebadany pod kątem 100 parametrów istotnych dla zdrowia i w badaniu uzyskał wynik pozytywny. Produkty z tym oznaczeniem są wolne od substancji szkodliwych takich jak metale ciężkie czy rakotwórcze barwniki azowe.

 

W Polsce kołdry i poduszki firmy Wendre można kupić w największych sklepach sieciowych m.in. Carrefour, Selgros, Auchan, E.Leclerc i Makro oraz w punktach sprzedaży tradycyjnej.