Dzień Otwarty odbył się 4 kwietnia 2019 r., przy ul. Magazynowej 9, w miejscowości Kowale niedaleko Gdańska. Było to pierwsze wydarzenie w nowej lokalizacji Jungheinrich. Wybór tego miejsca na nową siedzibę północnego oddziału firmy oraz zainteresowanie spotkaniem lokalnych przedsiębiorców nie może dziwić – województwo pomorskie to niezwykle ważny punkt na mapie branży logistycznej. To tutaj najwięksi deweloperzy budują nowe magazyny. Jak podaje raport „Rynek magazynowy w Polsce – luty 2019”, który ukazał się 13 lutego br. na stronie magazyny.pl, w samym 2018 roku w Trójmieście wybudowano 144 000 m2 powierzchni magazynowych. Warto też pamiętać o lokalnych inwestycjach nakierowanych na dalszy rozwój tutejszych portów. W planach jest m.in budowa Portu Zewnętrznego w Zatoce Gdańskiej. Jego powstanie oznaczałoby, że Gdańsk stałby się jednym z największych portów przeładunkowych w Europie. To natomiast przełożyłoby się na gwałtowne zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe w regionie. Wszystko to wpływa na duże zainteresowanie lokalnych firm nowoczesnymi usługami intralogistycznymi, które podczas Dnia Otwartego zaprezentowała firma Jungheinrich. Obecni na wydarzeniu goście mogli zobaczyć m.in. dwa bardzo ciekawe rozwiązania – wózek widłowy ECE 225 oraz ETVQ.

„Cieszymy się z frekwencji i zainteresowania naszą ofertą. Trójmiejskie porty co roku osiągają rekordowe wyniki w obszarze przeładunku towaru. Następnie, dobra te trzeba składować w lokalnych magazynach, których obsługa wymaga najbardziej wydajnych rozwiązań. Wiem, że nasza oferta w tym obszarze wpisała się w potrzeby odwiedzających nas przedsiębiorców. Nasza impreza przyciągnęła nie tylko przedstawicieli firm z Trójmiasta, ale również gości z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Dla gdańskiej siedziby Jungheinrich to bardzo udany start”. – podkreśla Maciej Łopatyński, Dyrektor Oddziału Gdańsk.

Dzień Otwarty w Gdańsku to pierwsze tego typu wydarzenie, które zostało uzupełnione o nową formułę – trzy prelekcje ekspertów Jungheinrich, którzy podzielili się swoją wiedzą na tematy związane z automatyką, technologią litowo-jonową i bezpieczeństwem w magazynach. Cieszyły się one wyjątkowo dużym zainteresowaniem uczestników, co jest wyraźnym potwierdzeniem aktualnych trendów na rynku rozwiązań intralogistycznych.

Co więcej, w specjalnie przygotowanym showroomie zaprezentowane zostały używane wózki widłowe JUNGSTARS – również w wersji z ocynkowanej. Dzięki niej maszyny są niezwykle wytrzymałe i sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, na przykład w miejscach, gdzie są narażone na częsty kontakt z chemikaliami, solą lub wodą. Zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się również bogata oferta wózków widłowych na wynajem.

Kolejne Dni Otwarte odbędą się w Bielanach Wrocławskich w dniach 18-19 września, w siedzibie oddziału Jungheinrich. Będzie to dwudniowe wydarzenie dedykowane przedsiębiorcom z całej Polski, na które firma Jungheinrich już dziś serdecznie zaprasza.