Z myślą o osobach, które swoją pracą zawodową przyczyniły się do rozwoju i umocnienia pozycji spółki, PCO S.A. stworzyło w 2010 roku procedurę przyznawania Odznaki Honorowej „Zasłużony dla PCO S.A.”. Dzień wręczenia odznak na mocy zarządzenia prezesa zarządu  ustanowiono w firmie PCO S.A. Dniem Optoelektronika. To wyjątkowe, wewnętrzne święto firmy stało się okazją do niestandardowej formy nagradzania pracowników i docenienia ich wkładu w realizację misji, strategii i działalności spółki.

Jesteśmy firmą inżynierską, która jest liderem w technologii noktowizyjnej, termowizyjnej i laserowej. Nasz ciągły rozwój i pozycję na rynku zawdzięczamy kreatywnym konstruktorom i technologom, jak również pracownikom całego zaplecza produkcyjnego i wsparcia. Dzięki zdolnym inżynierom i zaangażowaniu załogi, możemy profesjonalnie i na czas produkować nowoczesny sprzęt dla wojska i pozostałych służb mundurowych. Staramy się doceniać ich pracę i motywować pracowników do dalszego wysiłku i rozwoju, stąd idea powołania Dnia Optoelektronika –  komentuje Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A.

W tym roku Dzień Optoelektronika jest obchodzony wraz z jubileuszem każdego roku w rocznicę powstania PCO S.A. Podczas spotkania w siedzibie firmy odbyło się uroczyste wręczenie wybranym pracownikom Odznak Honorowych „Zasłużony dla PCO S.A.”. Słowo wstępne dotyczące historii spółki i tradycji Dnia Optoelektronika wygłosił Prezes Ryszard Kardasz, głos zabrał również Przewodniczący Kapituły Odznaki, Stanisław Kaniak. Po udekorowaniu odznaczonych, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy Zasłużonego 2017.

Ustanowienie i obchody Dnia Optoelektronika to wyjątkowo forma podziękowania dla najlepszych pracowników i potwierdzenie, iż warto realizować przemyślane wewnętrzne działania employer branding nie tylko w korporacjach, ale również w firmach sektora obronnego.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.