Podwójne zwycięstwo potwierdza innowacyjność produktów syngowanych znakiem Jungheinrich. System zdalnego sterowania easyPILOT został nagrodzony w kategorii „wózek magazynowy”, zaś system ładowania akumulatorów SLH 300 uzyskał tytuł „Specjalność roku”.

Jak komentuje dr Lars Brzoska, Członek Zarządu Jungheinrich AG: „Dwie nagrody IFOY Award 2018 są doskonałym potwierdzeniem innowacyjności Jungheinrich i ogromnym uznaniem dla naszego zespołu, z którego jestem niezwykle dumny. EasyPILOT Follow to półautomatyczne rozwiązanie, które pod względem funkcjonalności i korzyści wygrywa z porównywalnymi systemami naszych konkurentów. Z kolei nasz innowacyjny system ładowania akumulatorów SLH 300 to kamień milowy w obszarze zintegrowanych rozwiązań energetycznych. Zdolność do wydajnego ładowania flot mieszanych sprawia, że przejście na technologię litowo-jonową staje się dla naszych klientów teraz jeszcze bardziej atrakcyjne.”

EasyPILOT Follow to system zdalnego sterowania, który usprawnia kompletację poziomą towarów. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu wózek widłowy ECE z easyPILOT Follow sam podąża za operatorem, zatrzymując się w pozycji, w jakiej pracownik może wygodnie odłożyć
i pobrać towar. Urządzenie podnosi efektywność pracy, zapewniając jednoczesną oszczędność kosztów i czasu.

SLH 300 – system ładowania akumulatorów – zapewnia użytkownikowi dużą elastyczność zastosowania. Umożliwia ładowanie zarówno konwencjonalnych baterii trakcyjnych, jak i litowo-jonowych – za pomocą jednego urządzenia. Dzięki temu idealnie sprawdzi się w magazynach,
w których pracuje flota mieszana. SLH 300 gwarantuje wysoką wydajność, szeroki zakres napięć i szereg różnych opcji do wyboru, jak na przykład wyświetlacz graficzny czy sterowanie Aquamatik.

To nie jedyny powód do dumy dla Jungheinrich. Podczas tegorocznej edycji targów Hannover Messe CeMAT stoisko producenta odwiedziła Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Prezes Jungheinrich – Hans-Georg Frey wraz z Członkiem Zarządu Larsem Brzoską rozmawiali z Kanclerz i towarzyszącym jej prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto o najnowszych trendach w branży intralogistycznej. Podczas spotkania Angela Merkel uruchomiła bezzałogowy wózek systemowy, który przetransportował 1,5-tonowę paletę z ładunkiem.

Jungheinrich od lat dostarcza kompleksowe usługi z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej, oferując swoich klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Umożliwia to bogate portfolio wózków widłowych, regałów magazynowych i systemów logistycznych. Przedsiębiorstwo jest obecne w 106 krajach w formie spółek-córek lub przedstawicielstw, a na całym świecie firma zatrudnia ponad 15 000 pracowników.