Wybór drzwi wejściowych do domu to nie lada wyzwanie. Wszak zadań, które stawiamy temu produktowi jest wiele. Mają nas chronić – zarówno przed nieproszonymi gości, jak i warunkami atmosferycznymi (chłodem, wodą, wiatrem), a zarazem mają robić dobre wrażenie na naszych gościach oraz estetycznie pasować od kubatury i elewacji budynku. Firma MS więcej niż OKNA postanowiła pomóc swoim klientom w wyborze drzwi idealnych. Na jej stronie www.ms.pl dostępny jest specjalnie stworzony konfigurator, dzięki któremu możemy szybko sprawdzić jaki model drzwi będzie najlepiej pasował do nas i naszego domu. Co dokładnie umożliwia to narzędzie?
Konfigurator drzwi jest bardzo prostą w zastosowaniu, intuicyjną aplikacją. Skorzystanie z niego opiera się na kilku krokach. W pierwszym należy wybrać jeden z 16 schematów budowy drzwi – czyli innymi słowy, wybrać ich formę. Można tu wpisać wymiary poszczególnych elementów np. skrzydeł. W kolejnym kroku aplikacja poprosi nas o wybranie konkretnego modelu i wzoru z dwóch rodzajów: wypełnień nakładkowych i wsadowych. Następnie należy wskazać preferowane, dostępne dla poszczególnych modeli warianty.
Kolejnym krokiem jest wybór wybarwienia (z bogatej palety kolorów RAL), a także – jeśli jest taka możliwość w danym modelu – również wybarwienia ramy drzwi i ramek. Pozostaje jeszcze wskazanie rodzaju wypełnienia i szkła, podchwytu drzwiowego i ewentualnych dodatków, a drzwi zaprezentują się na ekranach naszych komputerów w pełnej krasie.
Ale to nie wszystko. Jeśli chcemy przekonać się, czy wybrany model pasuje do naszego domu i jego otoczenia wystarczy zrobić odpowiednie zdjęcie budynku i wgrać je do konfiguratora. Za pomocą prostego interfejsu graficznego należy umieścić projektowane drzwi w odpowiednim miejscu na fotografii i gotowe! Warto pamiętać, że na każdym etapie projektowania możliwa jest zmiana modeli i kolorów, by jak najlepiej dopasować drzwi do naszych potrzeb i marzeń.
Jeśli wybrany model okaże się tym, którego potrzebujemy, za pomocą konfiguratora można wydrukować wizualizację, a także skontaktować się z przedstawicielem firmy MS więcej niż OKNA, który dokona wyceny, a później zajmie się szczegółami: pomiarami i montażem drzwi.