Pogoda coraz częściej zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. I jak z tego nie korzystać? Nawet jeśli mieszkamy w mieście i nie mamy domu z ogrodem, zawsze jest możliwość spędzenia kilku chwil w towarzystwie słońca i… smacznego jedzenia!

Śniadanie na balkonie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto przygotować je z pożywnych i jednocześnie lubianych składników, aby mieć energię na resztę dnia. Doskonałą propozycją będzie tradycyjne, a przede wszystkim proste śniadanie. Zamiast masła na ciemne pieczywo wykorzystajmy Majonez Kielecki – jego delikatny smak podkreśli kanapki. Wystarczy dodać rukolę, szynkę, ser, pokrojone pomidory i garstkę kiełków. Nie zapomnijmy tylko odpowiednio ich przyprawić. To idealna i prosta propozycja na poranny relaks na balkonie. Śniadanie na powietrzu zawsze lepiej smakuje!

Piknik na trawie

Wakacje jeszcze przed nami – ale możemy wykorzystać każdą wolną chwilę i spędzić czas w parku, ogrodzie lub zielonym skwerze. Doskonałą przekąską będą pokrojone warzywa z ulubionym sosem. Jakie? Tu panuje duża dowolność – marchewka, ogórek konserwowy, por, rzodkiewka i wiele innych. Możliwości jest naprawdę dużo, w zależności od tego co lubimy. Wystarczy przygotować dip, który nada im wyrazistego smaku. Prosty przepis na wyśmienity sos to połączenie kilku łyżek Majonezu Kieleckiego z łyżką ketchupu i musztardy. Wystarczy dokładnie wymieszać i… dodatek do warzyw gotowy. Szybko, łatwo i przepysznie!

 

Sugerowana cena Majonezu Kieleckiego: 5,99 zł brutto / 310 ml