Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W przypadku osób dotkniętych tą dysfunkcją najczęściej mamy do czynienia z zaburzoną zdolnością odbioru świata przez zmysły. Niektóre dźwięki oraz poziom głośności mogą powodować duży dyskomfort. Zakrywanie uszu podczas słuchania muzyki czy przy odgłosach wydawanych przez domowe urządzenia elektryczne, to częste zachowania, a tym samym odpowiedź na otaczające dźwięki, które mogą wydawać się nie do zniesienia. Istnieje wiele czynników, które mają zasadniczy wpływ na samopoczucie człowieka – w tym przypadku kluczowa jest cisza i spokój. Przekonaj się, jak marka Electrolux odpowiada na potrzeby osób borykających się z tym bardzo złożonym i trudnym do zdefiniowania zjawiskiem, a także jak możesz odmienić codzienne obowiązki by nie wpływały na samopoczucie osób z dysfunkcjami ze spektrum autyzmu.

Dźwięki mają znaczenie

Dźwięki są nieodzowną częścią naszego życia. Śpiew ptaków, szum przejeżdżających samochodów albo stukot butów – odgłosy, które dla nas wydają się bardzo neutralnymi i naturalnymi – nie przez wszystkich są odbierane w taki sposób. Mówiąc o osobach z autyzmem, trzeba uwzględnić całe spektrum trudności, z jakimi się borykają oraz z jakim natężeniem te dolegliwości u nich występują. U wielu osób nadwrażliwość słuchowa przejawia się unikaniem lub nieodbieraniem sygnałów słuchowych płynących ze środowiska zewnętrznego – oznacza to, że ich zmysły nie tylko inaczej odbierają bodźce, tj. światło, obrazy i dźwięki, ale także potrafią wpływać na nich bardzo drażniąco, niekiedy utrudniając funkcjonowanie i sprawiają ból oraz dyskomfort. Istnieją jednak elementy, które przyczyniają się do poprawy dobrostanu psychicznego u osób, nie tylko z autyzmem. Jest to harmonia, spokój, odpoczynek, wyeliminowanie stresu. Ich gwarancją jest cisza – która ma zbawienny wpływ na umysł i ciało. Często jednak cisza zakłócana jest przez wiele czynników – np. urządzenia AGD, dlatego warto zastanowić się nad wyborem takich sprzętów, które nie będą nam jej pozbawiać. Na taką potrzebę odpowiada UltraSilencer™ Zen od Electrolux, który dzięki innowacyjnej technologii izolacji silnika, zapewnia niespotykanie cichą pracę, której nic nie zakłóci.

A co z pozytywnie odbieranymi dźwiękami przez autystyków?

Eksperci zauważyli, że istnieją niektóre rodzaje odgłosów, które wpływają kojąco na osoby z autyzmem. Jednym z nich, jest tzw. biały szum – czyli efekt uzyskany z monotonnego białego dźwięku emitowanego między innymi przez suszarki do włosów, odkurzacze lub radia nieustawione na konkretne fale. Niestety, większość przedmiotów wytwarza fale o zbyt wysokiej częstotliwości, by uznać je za absolutnie bezpieczne dla słuchu. Jakie zatem dźwięki uznawane są za niezagrażające? Zdaniem ekspertów takie, które zbliżone są natężeniem do prowadzonej konwersacji. UltraSilencer™ Zen działa przy minimalnej głośności zaledwie 58 dB – czyli wydaje dźwięki o poziomie natężenia zbliżonym do zwyczajnej rozmowy. Ponadto dźwięk odkurzacza przypomina tzw. biały szum, który będzie działał kojąco na osoby z autyzmem i nie rozpraszał ich uwagi. Pewność, że nawet podczas sprzątania nie przyczyniamy się do pogłębiania u bliskich z autyzmem często występującej dolegliwości, jaką jest nadwrażliwość słuchowa – gwarantowana.

Technologia, która umożliwi zachowanie ciszy, nawet podczas sprzątania

Nie jesteśmy w stanie całkowicie zredukować źródeł hałasu w domu, ale możemy je minimalizować. Jak zatem odmienić nasze codzienne obowiązki, by nie wpływały na samopoczucie osób z dysfunkcjami ze spektrum autyzmu, a tym samym zagwarantowały większy komfort oraz wygodę użytkowania? Wybierzmy UltraSilencer™ Zen – najcichszy odkurzacz na świecie. Powstał z myślą o potrzebach współczesnych konsumentów, którzy poszukują w swojej codzienności wytchnienia i odpoczynku, którzy starają się odnaleźć własną strefę ZEN. Dom osoby dysfunkcyjnej wymaga dostosowania go do jej trybu życia. Istnieją elementy, które z łatwością usuniesz z gospodarstwa domowego, ponieważ będą drażniły bliską ci osobę i wpływały na jej samopoczucie. Nie wyeliminujesz jednak sprzątania. Niestety wiele urządzeń ułatwiających nam porządki oddziałuje negatywnie na zmysły autysty. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich sprzętów AGD, które nie tylko nie pozbawią nas kojącej ciszy, ale także zapewnią doskonałe rezultaty sprzątania. UltraSilencer™ Zen pozwoli cieszyć się jej wszystkimi korzyściami nawet podczas domowych obowiązków.

W służbie ciszy

Autyści charakteryzują się bardzo wysoką chęcią działania oraz mechanicznym odtwarzaniem czynności. Rozumienie przez nich sytuacji i relacji międzyludzkich, zależności przestrzennych i czasowych musi być wypracowywane każdego dnia poprzez realne uczestniczenie w sytuacjach społecznych, kształtowanie rozumienia poleceń oraz naśladowanie różnych czynności. W sposób świadomy możemy zachęcić ich do wykonywania domowych czynności – od wspólnego gotowania, poprzez sprzątanie. Takie sytuacje są bezcenne w terapii osób z autyzmem. Możemy zatem zaangażować osobę ze spektrum autyzmu w pomoc w odkurzaniu za pomocą UltraSilencer™ Zen, który składa się z rozwiązań dla ciszy i pozwala czerpać z niej radość. Dodatkowo, przemieszczanie się cicho między pokojami, nie przerywając odkurzania będzie niezwykle proste. Wystarczy jedno podłączenie odkurzacza – dzięki dłuższemu przewodowi, który umożliwia odkurzenie za jednym razem kilku pokoi. Każdy ruch urządzenia jest miękki i kontrolowany, z łatwością można manewrować nim między przeszkodami. W ten sposób odkurzysz każdy pokój z błogim poczuciem spokoju.

Cicha technologia przyjazna autystykom i nie tylko

Nasz umysł potrzebuje ciszy, a dom powinien kojarzyć się ze swoistą oazą spokoju, w którym po ciężkim dniu szukamy ukojenia – warto o tym pomyśleć także przy zakupie urządzeń AGD, które odpowiedzą na nasze potrzeby podczas codziennego użytkowania. Na te potrzeby odpowiada marka Electrolux. UltraSilencer™ Zen to przede wszystkim nowoczesne rozwiązania technologiczne, umożliwiające zachowanie ciszy podczas sprzątania. Na system Silent Zen™ składa się innowacyjna technologia izolacji silnika, która zapewnia niespotykanie cichą pracę. Bardzo ważny jest również aerodynamiczny i gładki profil wewnętrzny ssawki Silent Zen™, dzięki któremu obniżony został poziom natężenia dźwięków, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych rezultatów sprzątania. Dzięki niemal bezgłośnej pracy i doskonałej mocy ssania można wysprzątać dom, nie przeszkadzając sobie, ani domownikom. UltraSilencer™ Zen składa się nie tylko z rozwiązań dla ciszy, ale także dla środowiska. Ponadto, pozwala oszczędzać energię – zużywa jej o połowę mniej niż standardowy odkurzacz o mocy 2100W, przy zachowaniu tego samego poziomu wydajności. UltraSilencer™ Zen to technologiczne innowacje, pozostające w zgodzie z filozofią ZEN – pełne spokoju, wyciszenia i równowagi.

Modele Zen:

EUS8GREEN

EUS85BR

EUS8ALRGY

EUS8ANIMAL

EUS89TM

Sugerowana cena detaliczna: od 849 zł – 999 zł

*Testy przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Delegowanym Komisji  (UE) nr 665/2013