Kobieca Marka Roku – Klasa i Styl to wyróżnienie będące wyrazem uznania za wysiłek wkładany przez firmy w celu zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów i usług. Do projektu zapraszane są marki odznaczające się wysokimi standardami, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających kobiet. W tym roku do grona laureatów dołączyła także marka Diosminex – ekspert w leczeniu niewydolności krążenia żylnego nóg, którego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych z udziałem polskich pacjentów.

Przyznana nagroda „Kobieca Marka Roku – Klasa i Styl” to tytuł, który ogromnie nas cieszy – szczególnie, że zgłoszenia do plebiscytu przesłało kilkaset firm. Otrzymane wyróżnienie to dla nas sukces, ale także potwierdzenie bardzo wysokiej jakości leku i skuteczności udowodnionej w badaniach. Ponadto, z dumą możemy stwierdzić, że marka Diosminex realizuje również działania edukacyjne, czego przykładem jest prowadzona przez nas kampania „Nic Nie Zatrzyma Mnie” skierowana do kobiet, która ma za zadanie udowodnić, że życie po 40-tce nadal może być ciekawe i pasjonujące, a przy tym dostarcza wiedzy na temat leczenia przewlekłej niewydolności krążenia żylnego – mówi Dorota Borowska, Category Manager OTC, Valeant Pharma.

Diosminex jest lekiem dostępnym bez recepty, o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych z udziałem polskich pacjentów. Leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, czyli schorzenia, które dotyczy ok. 50% Polek po 40. roku życia[1]. Dla wielu z nich to schorzenie, które z jednej strony powoduje dyskomfort fizyczny, z drugiej negatywnie oddziałuje na poczucie pewności siebie i atrakcyjności. Do głównych objawów PNŻ należą: uczucie ciężkich, opuchniętych nóg, ból nóg, nocne kurcze łydek, pajączki i żylaki. Diosminex – dzięki temu, że zawiera zmikronizowaną diosminę, substancję o kompleksowym, szerokim spektrum działania w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Leczy te dolegliwości m.in. wzmacniając naczynia krwionośne, usprawniając odpływ krwi, co zapobiega jej zastojom i redukując ból i obrzęki.

Marka Diosminex jest także organizatorem kampanii „Nic Nie Zatrzyma Mnie”, skierowanej do dojrzałych kobiet. Stworzona na potrzeby akcji platforma www.NicNieZatrzymaMnie.pl to dla Polek miejsce motywacji i wzajemnego wsparcia, które ponadto daje dostęp do wiedzy na temat przyczyn, objawów i sposobów leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Płaszczyzną do komunikacji z konsumentkami jest także profil na Facebooku (https://www.facebook.com/Diosminex), na którym publikowane są zarówno angażujące treści lifestylowe, jak i merytoryczne porady dotyczące zdrowego stylu życia i sposobów dbania o nogi. Dodatkowym elementem działań w ramach akcji „Nic Nie Zatrzyma Mnie” była promocja konsumencka zorganizowana wspólnie z marką Gatta w jej firmowych salonach na terenie całej Polski (maj-czerwiec 2018).

Cieszymy się, że marka Diosminex znalazła się wśród laureatów plebiscytu, umacniając w ten sposób swoją pozycję w gronie liderów rynkowych.. Jednocześnie obiecujemy stale dbać o najwyższe standardy naszych działań, których realizacja pozwoli nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających konsumentek. Wierzymy, że dzięki marce Diosminex, będą mogły cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami na dłużej, żyć aktywnie i być nie do zatrzymania! – dodaje Dorota Borowska, Category Manager OTC, Valeant Pharma.

[1] J.Tkaczuk-Włach, M. Sobstyl, G. Jakiel, Przewlekła niewydolność żylna u kobiet, „Przegląd Menopauzalny” 2011, nr 4, s. 343