Współczesny, wymagający tryb życia i związane z nim czynniki, takie jak stres, zanieczyszczenia, brak ruchu, niewłaściwa dieta – to wszystko odbija się na stanie naszego zdrowia. Tzw. choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób, a dużym zagrożeniem jest tu także fakt, iż często dają one nieswoiste symptomy. Niekiedy też, ze względu na brak objawów, nie mamy świadomości, że w organizmie pojawiają się niedobory czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych układów. Całościowa wiedza na temat stanu naszego organizmu umożliwia podjęcie odpowiednich kroków zaradczych, dlatego tak ważna jest właściwa i kompletna diagnoza. Uzyskać ją można dzięki nowoczesnym metodom, takim jak komputerowa analiza zdrowia VIEVA czy diagnostyka biofeedback SCIO.

Bezbolesne, bezstresowe, bezinwazyjne – takie są nowoczesne metody diagnostyczne. Pozwalają ocenić stan funkcjonowania organizmu i zdiagnozować nieprawidłowości, zanim jeszcze pojawią się objawy. Dają odpowiedź na wiele kluczowych pytań dotyczących na przykład właściwej pracy układu odpornościowego, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. Które układy wewnętrzne wymagają regeneracji, co warto suplementować, jakie kuracje wzmacniające stosować oraz jaka dieta będzie najbardziej korzystna dla organizmu – takie informacje również można uzyskać dzięki pełnej diagnostyce.

Do nowoczesnych metod diagnostycznych należą analiza VIEVA oraz SCIO. – VIEVA to komputerowa analiza ludzkiego organizmu, działająca na zasadzie biofeedbacku, w oparciu o komórkowy rezonans biologiczny – mówi Maja Koprowska, naturoterapeuta, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante. – Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż badanie aparatem VIEVA daje wgląd w stan organizmu na poziomie komórkowym. Raport po badaniu zawiera precyzyjne informacje o ponad 130 parametrach zdrowia. Niedobory witamin, mikroelementów, aminokwasów; zanieczyszczenie organizmu toksynami, pestycydami, metalami ciężkimi; funkcje mózgu; stan poszczególnych układów – to tylko niektóre z tych parametrów. VIEVA to również niezastąpione narzędzie diagnostyczne dla sportowców, którzy potrzebują szybkiej i dokładnej informacji o niedoborach pokarmowych czy stanie narządów. Analiza jest niezwykle dokładna, a przy tym naprawdę szybka – wyniki są dostępne już po kilku minutach. Z uwagi na szybkość i bezbolesność tej formy diagnostyki, szczególnie polecamy ją dzieciom.

Taka diagnoza pozwala terapeucie przygotować zalecenia dotyczące suplementacji, diety i kuracji mających na celu poprawę funkcjonowania organizmu i samopoczucia. Warto pamiętać, iż kompletna wiedza o stanie organizmu, to niezbędna podstawa holistycznej dbałości o zdrowie.