Organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, plebiscyt must have na stałe wszedł do kalendarza znaczących wydarzeń w polskim designie. Wyróżniający najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów, powstał, by upowszechniać rodzimy design. Must have to najbardziej rozpoznawalny i niezależny znak jakości, którym corocznie wyróżniane są najlepsze polskie produkty. W tym roku padła rekordowa liczba zgłoszeń i jury miało nie lada wyzwanie, by wybrać te najlepsze. Rada Ekspertów spośród 425 zgłoszeń wyróżniła 76 produktów znakiem jakości must have.

Znak jakości 2022

W pierwszy weekend trwającego festiwalu designu w Łodzi rozdane zostały statuetki must have 2022. Wśród nagrodzonych znalazła się kolekcja mebli łazienkowych Sonet marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio. Elegancka gala uświetniła doniosłą chwilę i prestiż wydarzenia.

– Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi! To już trzecie z rzędu prestiżowe wyróżnienie must have przyznane naszym kolekcjom mebli. Jest to dla nas dowód, że cały czas trzymamy się wysoko postawionej poprzeczki, spełniając oczekiwania jury konkursu, co do jakości i wzornictwa naszych mebli. Warto podkreślić, że laureat must have, nasza kolekcja mebli łazienkowych Oval zdobyła światową nagrodę w dziedzinie wzornictwa Red Dot 2020. Tym samym daje to nam pewność, że oferujemy naszym klientom najlepsze na polskim i światowym rynku produkty oraz mobilizuje nas do dalszych działań. Z wielkim przekonaniem i nadzieją na wygraną rezerwujemy sobie miejsce na podium w przyszłej i kolejnych edycjach konkursu must have.  – mówi Mariusz Chrostowski, Dyrektor Zarządzający w firmie Devo.

Kolekcja mebli łazienkowych Sonet

Kolekcja mebli do łazienki Sonet marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio w swej stylistyce opiera się na miękkich liniach, zaokrągleniach i harmonijnych proporcjach. Stonowana kolorystyka oraz detale wykonane z olejowanego, litego drewna dębowego to inspiracje pochodzące prosto z natury.

Wysokiej jakości zastosowane materiały i wykończenia oraz ilość i scenariusz użytkowy brył, pozwala klientowi na stworzenie przestrzeni zarówno funkcjonalnej, jak i atrakcyjnej estetycznie. Dzięki niej nawet mała łazienka może mieć wyrazowość „domowego spa”, wzbogacona funkcjonalnymi dodatkami i elementami budującymi nastrój.

Grynasz Studio

Sonet to jedna z 10 kolekcji mebli łazienkowych zaprojektowanych dla Devo przez Grynasz Studio. Założona przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza pracownia projektowa od lat współpracuje z marką, mając na koncie wiele wspólnych sukcesów. Spod kreski tego znanego i cenionego w kraju i za granicą studia projektowego wyszły także docenione na międzynarodowej arenie kolekcje Devo – Mood i Oval. Obie zdobyły też wyróżniania must have.

Grynasz Studio to multidyscyplinarny zespół projektantów, wielokrotnie nagradzany we wzorniczych konkursach. Eksperymentuje z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. Ma na swoim koncie liczne realizacje produktowe i wystawiennicze dla polskich i zagranicznych firm oraz instytucji. Swoje autorskie projekty wystawiał w kraju i za granicą m.in. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań, Tokyo Design Week, czy Expo Dubai. 

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.