Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim rozmiarze. Elementy tego typu wprowadzają do pomieszczenia bardzo intrygujący, a zarazem modny i atrakcyjny akcent. Ponadto, dzięki odpowiedniemu ułożeniu desek, możemy modelować całe wnętrze, kreując stylową i ponadczasową przestrzeń w zaciszu własnego domu. W ofercie firmy Kaczkan znajdują się deski w rozmiarze 11x70x490 mm – idealne dla wszystkich osób podążających za trendami w świecie wykańczania wnętrz. Produkty szczególnie efektownie prezentują się pokryte olejami naturalnymi pochodzącymi z kolekcji Colours of the Nature.

 

Trend, który nie przeminie

Trendy w zakresie wykańczania wnętrz nieubłaganie się zmieniają, dlatego wybór podłogi powinien zostać starannie przemyślany. Aby mieć pewność, że nasze wnętrze za kilka lat wciąż będzie prezentowało się nienagannie, do wykończenia podłogi powinniśmy wybrać ponadczasowy materiał, jakim jest drewno. Projektanci oraz dekoratorzy wnętrz głośno podkreślają, że w najbliższych latach bardzo modne będą deski w niewielkim rozmiarze, dlatego decydując się na drewniany parkiet, powinniśmy rozważyć wybór właśnie takich produktów. Kierując się modą, warto pamiętać również o tym, jak ważne we współczesnym świecie jest podkreślanie we wnętrzach bliskości z naturą. Tendencja ta w najbliższym czasie z pewnością nie ulegnie zmianie, dlatego to też warto wziąć pod uwagę wykańczając podłogę w swoim lokum. Odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnych konsumentów okazują się być deski firmy Kaczkan w rozmiarze 11x70x490 mm pokryte olejami naturalnymi. Elementy w niewielkim wymiarze prezentują się bardzo atrakcyjnie oraz wnoszą do stylizacji powiew lekkości i nowoczesności. Proces olejowania produktami najwyższej jakości marki Saicos, sprawia natomiast, że podłoga wygląda naturalnie pięknie, stanowiąc ponadczasowy element wystroju wnętrza, a zarazem jest bardzo trwała, odporna na ścieranie i zaplamienia oraz łatwa w pielęgnacji.

 

Piękne z natury…

Deski pochodzące z kolekcji Colours of the Nature firmy Kaczkan pokryte olejami naturalnymi wyróżniają się ciepłym, klasycznym wyglądem. Ich powierzchnia jest matowa, dzięki czemu zachowuje swoje pierwotne piękno. W skład linii podłóg Colours of the Nature wchodzi sześć propozycji: Olej Transparentny w klasie Natur i Rustical Premium, Olej Biały, Olej Szary, Olej Brązowy i Olej White Wash. Dzięki pokryciu desek olejem transparentnym możemy podkreślić kolorystykę i naturalne walory drewna. Olej w klasie Natur nadaje produktom satynowej elegancji, natomiast w klasie Rustical Premium uwypukla delikatne sęki. Dębina pokryta Olejem Białym lub Olejem Szarym to z kolei obecnie najchętniej wybierane rozwiązanie przez architektów i projektantów wnętrz. Deski w tych wykończeniach wyglądają niczym przytulny aksamit, dlatego są wprost stworzone do harmonijnych, relaksacyjnych stylizacji. Produkty pokryte Olejem Brązowym za sprawą swojego nasyconego wybarwienia dedykowane są odważnym aranżacjom. Parkiet wykończony Olejem White Wash świetnie zaprezentuje się zaś we wnętrzach z duszą, ponieważ uwypuklone poprzez olejowanie usłojenie drewna przypomina ślady naturalnego użytkowania. Deski w wykończeniu White Wash to również strzał w dziesiątkę do jasnych, minimalistycznych stylizacji, ponieważ  wprowadzają one do nich klimatyczne ciepło. Podłogi firmy Kaczkan w rozmiarze 11x70x490 mm świetnie komponują się z każdym stylem wnętrzarskim. Co więcej, dzięki ich odpowiedniemu ułożeniu możemy modelować proporcje pomieszczenia. Wybierając do niewielkich przestrzeni małe elementy, optycznie powiększymy metraż podłogi, jak i całego wnętrza. Układając na podłodze wzór kwadratów z elementów tego typu, również możemy wizualnie nadać wnętrzu przestronności. Ponadto, oprócz tradycyjnego ułożenia desek, możemy zdecydować się też na wzór jodełki – rozwiązanie to pasuje zarówno do stylu klasycznego, pałacowego, jak i przestrzeni stworzonych w oparciu o nowoczesne koncepcje wnętrz.

 

Deski w niewielkim rozmiarze na dobre zagościły w naszych aranżacjach i nie zapowiada się na zmiany. Dzięki wyborze klepek Kaczkan w wymiarze 11x70x490 mm pokrytych olejami naturalnymi marki Saicos, możemy być pewni, że zdecydowaliśmy się na produkty najwyższej jakości, a nasza podłoga będzie zachwycała przez wiele lat.

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczka 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

 

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 

Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

 

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

 

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 

Wyróżnienia

            Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej.             Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

            Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

 

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.