Konkurs firmowany przez Society of British and International Design (SBID) przyciąga każdego roku tysiące projektantów i producentów z całego świata. Wejście do ścisłego finału konkursu stanowi dla firmy Cosentino ogromne wyróżnienie. Wprowadzona na rynek w lutym 2019 roku, cieńsza wersja Dektonu o nazwie Slim, ma przełomową grubość 4 mm, dostępną teraz w dodatku w nowych kolorach. Powierzchnia ta jest całkowitą rewolucją w sektorze płyt wielkoformatowych – łączy w sobie niesamowite właściwości techniczne i mechaniczne, z których słynie marka Dekton, z nowym, znacznie cieńszym, lżejszym i łatwiejszym do instalacji formatem. Dzięki zmniejszonej grubości (4 mm) i wadze (10 kg / m2) Dekton Slim stanowi idealną okładzinę do szeregu projektów, przewidujących wykorzystanie okładzin ściennych, drzwi lub mebli.

Jest idealnym rozwiązaniem do  domów i przestrzeni publicznych z dużym natężeniem ruchu. Wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na zadrapania, ciepło, ogień i wszelkie plamy – te trudniejsze, np. graffiti, można usunąć wykorzystując nawet agresywne środki czyszczące. Czyni go to wyjątkowo praktycznym i długowiecznym materiałem. Dzięki niewielkiej grubości i ultralekkim właściwościom, Dekton Slim jest łatwiejszy do cięcia, transportu i montażu, a szeroka gama kolorystyczna pozwala wybierać spośród odcieni gładkich, wzorów naturalnych, industrialnych a nawet nieco ekstrawaganckich. Slim jest obecnie dostępny w 25 kolorach z portfolio Dekton. Niedawno do tej grupy dołączyły wzory z najnowszej kolekcji Dekton, zaprezentowanej w marcu 2020. Są to wzory wspaniale prezentujące się w roli okładzin ściennych, gdzie ich wielki format i ciągłość rysunku podkreślają estetykę wnętrza i stanowią doskonałe tło dla jego wyposażenia.

Na Dekton Slim można głosować na oficjalnej stronie konkursu: https://www.sbidproductdesignawards.com/finalist/dekton-slim/

Więcej na: www.cosentino.com