W ramach cyklu wystaw we wnętrzach Domoteki od 28 listopada do 6 stycznia będzie można oglądać obrazy gdańskiego artysty Dariusza Grabusa.

Dariusz Grabus w swojej twórczości wiele uwagi poświęca problemowi samotności mieszkańców dużych miast. W jego pracach widać wyraźny wpływ surrealizmu, abstrakcjonizmu, a niekiedy nawet pop-artu. Fascynuje go geometryczna gra pomiędzy światłem, a cieniem. Motywem przewodnim większości jego prac jest utrzymany w chłodnej kolorystyce krajobraz wielkomiejski. Urbanistyczny pejzaż stworzony z prostych form przytłaczających ludzkie postaci stwarza nastrój melancholijnej zadumy i refleksji.

Artysta studiował na wydziale Grafiki Gdańskiej ASP i ukończył Sopocką Szkołę Fotografii. Uprawia malarstwo i fotografię. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą – m. in. w USA i Meksyku. Na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych. W Domotece zaprezentuje swoje najnowsze, powstałe w tym roku prace. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-21.00 oraz w niedziele od 10.00 do 19.00. Wstęp wolny.