Na stronie www.danonkipowiedztak.pl rodzice mogą zapoznać się z zasadami mądrego mówienia TAK przygotowanymi przez wspierającą akcję, psycholog i terapeutkę dziecięcą Małgorzatę Ohme.
„Wielu z nas, dorosłych, nie wierzy w siebie. Podważamy własne sukcesy, pozbawiamy siebie dumy, a wszystko to wynika z wychowania pełnego zakazów. Zmieńmy to! Mądrze używane przyzwolenia budują w dzieciach samodzielność, uczą odpowiedzialności za własne zachowania i pokazują konsekwencje wyborów i działań.” – komentuje kampanię Małgorzata Ohme.
Akcję „Powiedz Tak dziecięcej samodzielności” wspierają również influenserzy – blogerzy, którzy są rodzicami. Na swoich blogach Szafeczka.com, Flowmummy.pl, Mojedziecikreatywnie.pl, Szczesliva.pl oraz Zuchrysuje.pl opisali w jaki sposób wspierają swoje dzieci w tej trudnej sztuce i jak walczą każdego dnia by np. nie wyręczać dziecka, pozwolić mu na samodzielną drogę do sklepu czy motywować do wykonywania obowiązków domowych.
„Danonki powiedz Tak” to również cykl advertoriali w najpopularniejszych miesięcznikach i tygodnikach skierowanych do rodziców.