Odpowiedzią są przemyślane rozwiązania oferowane przez producentów. Płytka do aplikacji kostek czyszczących, antybakteryjne przyciski lub bezdotykowa elektronika spłukująca – to propozycje firmy TECE na utrzymanie higieny i świeżości w łazience.

Do toalet myjących i nie tylko
Większość użytkowników toalet myjących i misek typu „rimless” zastanawia się, jak dbać o ich higienę. Brak rantu uniemożliwia zawieszenie tradycyjnego koszyczka. Z kolei aplikacja środków bezpośrednio do spłuczki może spowodować zatkanie odpływu lub zablokowanie zaworu spustowego. Rozwiązaniem stosowanym w przypadku stelaży TECE jest płytka maskująca z koszem do kostek czyszczących. „Kostkarka” dedykowana jest standardowym spłuczkom podtynkowym do WC marki TECE z przyciskiem montowanym od przodu (nie dotyczy spłuczek o grubości 8 cm). Ramka z koszem do aplikacji montowana jest bezpośrednio w otworze rewizyjnym spłuczki. Estetyczne wykończenie zapewnia przycisk spłukujący. Aplikator do kostek jest równie łatwy w użyciu, co tradycyjne koszyczki. Wszystkie czynności wykonujemy w zaledwie kilku prostych krokach. By wymienić kostkę wystarczy zdjąć pokrywę przycisku.

Kostka czyszcząca zapewnia czyste powietrze i świeży zapach w toalecie oraz sprawia, że osady wapienne na ceramice nie stanowią już problemu. Dzięki płytce możemy zapomnieć o używaniu innych środków, ponieważ substancje czyszczące uwalniają się za każdym razem, gdy używamy spłuczki.

Stop bakteriom

Kolejną propozycją firmy TECE są przyciski do WC z jonami srebra. Modele o antybakteryjnych właściwościach znajdziemy wśród serii TECEnow, TECEloop i TECEambia. Rozwiązania te zapewniają higienę i bezpieczeństwo także w sytuacjach, gdy z toalety korzysta wiele osób, w tym dzieci. Aktywne jony srebra, odpowiedzialne za hamowanie rozwoju drobnoustrojów, wykorzystano już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania przycisków. Dzięki temu spełniają one najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Obecność jonów srebra sprawia, że nie ma potrzeby stosowania silnych środków dezynfekcyjnych.

Nie dotykać!

Coraz większą popularnością wśród użytkowników łazienek cieszą się rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach. Elektronika spłukująca to jedne z nich. Propozycją firmy TECE są m.in. przyciski TECElux mini oraz terminal WC TECElux. Dzięki funkcji bezdotykowego spłukiwania korzystanie z toalety staje się higieniczne i bezpieczne dla użytkowników. Oba rozwiązania wyposażone są w czujnik ruchu i technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. Łatwość utrzymania w czystości to korzyść wynikająca nie tylko z bezdotykowej technologii, ale także wyjątkowo higienicznego materiału, z jakiego zostały wykonane, czyli szkła. Dodatkowo klawisze są zintegrowane z powierzchnią płytki, co przekłada się na brak zakamarków i trudnych do wyczyszczenia szczelin. W przypadku terminala TECElux użytkownicy mają także możliwość wyboru wariantu z ceramicznym filtrem powietrza, który eliminuje nieprzyjemne zapachy w miejscu ich powstawania.

Dzięki tego typu rozwiązaniom utrzymanie czystości i higieny w łazience staje się proste i mniej pracochłonne, a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na to, co sprawia nam prawdziwą przyjemność.