Po specjalne maści dla aktywnych sięga co trzeci sportowiec w trakcie treningu. Gdy dochodzi do kontuzji, robi to już niemalże każdy.
Kostki lodu przyłożone do obolałego miejsca to dosyć częsty widok po kontuzji. I nic dziwnego, bo zimno łagodzi ból. Tym bardziej jeśli mówimy o bólu, który jest związany z różnego rodzaju urazami, na skutek których powstaje obrzęk i następuje podwyższenie ciepłoty ciała. Zimne okłady zazwyczaj stosuje się do momentu ustąpienia stanu zapalnego.

Urazy i uszkodzenia w sporcie

Początkujący, w przeciwieństwie do zawodowych sportowców, nie zawsze mają dostęp do fachowej wiedzy profesjonalnych trenerów czy programów odnowy biologicznej. Stąd też w równym, jeśli nie większym stopniu, są narażeni na różnego rodzaju kontuzje sportowe i urazy w sporcie. Najczęstsze kontuzje w sporcie wynikają z rozpoczynania obciążających ćwiczeń bez właściwej rozgrzewki, wykonywania intensywnych aktywności sportowych niedopasowanych do możliwości organizmu czy stosowania nieodpowiednio dobranego sprzętu sportowego.
Duża część kontuzji sportowych nie wymaga interwencji chirurgicznej i  przypadku większości urazów sportowych leczenie zachowawcze wystarcza, polegające na odciążeniu, schładzaniu w ostrej fazie. W takiej sytuacji ulgę może przynieść konopny balsam chłodzący firmy Edditt i stosowanie w pierwszym okresie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jest wystarczające i w około 80% prowadzi do wyleczenia.
maść konopna chłodząca
W składzie balsamu konopnego Editt znajdziemy olej z nasion konopi siewnej, który zawiera egzogenne kwasy tłuszczowe, witaminy, substancje mineralne oraz kwas kannabidiolowy ( CBD ), który wykazuje działanie przeciwbólowe,przeciwzapalnie i bakteriobójcze. Maść konopna chłodząca Editt przeznaczona jest do masażu bolących miejsc. Łagodzi bóle stawów i ścięgien, uwalnia napięcie z mięśni oraz łagodzi stany zapalne i obrzęki.
Łatwo się rozprowadza i dobrze wchłania . Oprócz tego maść ta zawiera chłodzący i antyseptyczny mentol. Głównie dzięki temu ostatniemu składnikowi możliwe jest orzeźwiające uczucie chłodu, które utrzymuje się przez dłuższy czas, przynosząc ulgę w bólu.
W ofercie maści/ balsamów konopnych Editt znajdziesz szeroki wybór naturalnych maści rozgrzewających, chłodzących