Eksperci Ahmad Tea London wiedzą, jak ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem, dlatego przygotowali specjalną propozycję wspólnej rozrywki z okazji święta, które przypada 1 czerwca. Znajdziecie w niej połączenie zabawy i nauki.

Tea time w wersji mini

Z okazji Dnia Dziecka zorganizujcie czas na herbatę według brytyjskich zasad, ale w wersji… mini. Zachęćcie malucha do zaproszenia ulubionych zabawek lub lalek oraz domowników na wspólny podwieczorek. Następnie przygotujcie dla każdego naczynia – dla ludzi prawdziwe filiżanki, zaś dla reszty gości plastikową zastawę. Wytłumaczcie dziecku, że jest gospodarzem spotkania i pomóżcie mu przywitać wszystkich gości. Przenieście się wraz ze swoją pociechą w świat wyobraźni, w którym dziecięcy pokój zamieni się w królewski dwór. Po przywitaniu wszystkich nadejdzie czas na przygotowanie herbaty. Taka zabawa to doskonała okazja, aby opowiedzieć maluchowi o zasadach, obowiązujących w czasie takich przyjęć. Pokażcie dziecku, w jaki sposób powinno siedzieć przy stole – wyprostowane plecy, serwetka rozłożona na kolanach, obie nogi położone na podłodze, łokcie niedotykające blatu. Następnie wytłumaczcie zasady dotyczące obsługi gości. Oto najważniejsze z nich:

  1. Jeśli zamierzasz nalewać herbatę z dzbanka do filiżanek, podchodź do gości z prawej strony – tam bowiem zwykle stoi filiżanka. Dodatkowo warto poprosić gości, aby lekko unieśli naczynie, by ułatwić nalewanie – dzięki temu unikniemy potrącenia innych części stołowej zastawy
  2. Podając gościom herbatę ekspresową trzeba pamiętać o talerzyku, na który można odłożyć torebkę po zaparzeniu.
  3. Każdy z gości powinien mieć swoją łyżeczkę do cukru, dodatkowa powinna zostać w cukiernicy.

Pamiętajcie także, aby powiedzieć dziecku, że picie herbaty z łyżeczką w filiżance lub kubku jest niekulturalne oraz niebezpieczne, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi i łyżeczka może uszkodzić oko. W ramach zabawy możecie sprawdzić reakcję dziecka na siorbanie, następnie poinformować o tym, że nie powinno się tego robić tak głośno. Taka zabawa z pewnością pozostanie w pamięci dziecka, a przy okazji pokaże, jak powinien się zachować wśród prawdziwych gości w przyszłości.

Jeśli Twoje dziecko jest już za duże na taką zabawę, w Dzień Dziecka zaproponuj mu wspólne przygotowanie wyjątkowego naparu, według poniższego przepisu.

Truskawkowy zawrót głowy

Składniki:

  • Herbata Strawberry Sensation Ahmad Tea London
  • 1 cytryna
  • 7 truskawek
  • 1 łyżka syropu truskawkowkowego (opcjonalnie)
  • listki mięty
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Przygotujcie herbatę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zostawcie do ostygnięcia. W tym czasie pokrójcie truskawki w plasterki, posiekajcie kilka listków mięty i wszystko wrzućcie do szklanki. Zalejcie przygotowanym naparem, dodajcie kostki lodu. Na koniec ozdóbcie plasterkiem cytryny, truskawki i listkami mięty.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl