Idealny sposób na perfekcyjne wyczyszczenie kluczowej dla zdrowia jamy ustnej – linii dziąsła to opracowana przez dr J. Sedelmayera technika SOLO. Metoda ta zakłada oddzielne umycie każdego zęba, bruzdy okołozębowej oraz brzegu dziąsła. Choć z początku może się to wydawać dość trudne i pracochłonne, technika ta przynosi doskonale efekty. Co więcej, można ją wykonywać nawet bez użycia pasty do zębów. Przy odrobinie wprawy można doczyszczać zęby oglądając telewizję czy czytając książkę. Naturalnie by zafundować zębom takie domowe SPA potrzebujemy odpowiedniej szczoteczki, którą znajdziemy w ofercie marki Curaprox.

 

CURAPROX CS 1006 to szczoteczka jednopęczkowa z ultracienkim, delikatnym włosiem o długości pęczka 6 mm, idealna do techniki SOLO. Nacisk szczoteczki na zęby jest zbędny, ponieważ zaokrąglone miękkie włosie CUREN znakomicie dopasowuje się do anatomii zęba i brzegu dziąsła. Skupione w pęczek włókna szczoteczki punktowo doczyszczają wskazane miejsca w uzębieniu dokładnie usuwając zalegającą płytkę nazębną bez podrażniania dziąseł.

Specjaliści Curaprox radzą jak wykonać prawidłowo technikę SOLO:

Kluczowym elementem techniki SOLO jest podążanie szczoteczką delikatnie wzdłuż linii dziąsła, nie stosując nadmiernego nacisku. Należy ustawić szczoteczkę CS 1006 w pozycji pionowej do powierzchni zębów i wykonując małe okrężne ruchy delikatnie wyczyścić każdy ząb z osobna kładąc szczególny nacisk na obszar linii dziąsła. Szczoteczkę trzymamy cały czas w pozycji pionowej i prowadzimy ją równolegle względem powierzchni zębów, zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony zębów.

Film instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=sDzC4AbmFFI

Cena szczoteczki:  20 PLN

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl