Najlepsi piłkarze do lat 17, zwycięzcy rund eliminacyjnych turnieju MoneyGram Cup of Nations w ośmiu europejskich krajach, przyjadą do Warszawy by zmierzyć się w wielkim finale o puchar turnieju organizowanego przez MoneyGram, globalną firmę specjalizującą się w międzynarodowych przekazach pieniężnych. Partnerami rozgrywek w Polsce są Bank Pocztowy, Poczta Polska oraz Tesco.

MoneyGram Cup of Nations to turniej piłkarski dla młodych graczy, reprezentujących różne narodowości i kultury, których łączy wspólna pasja do futbolu. Poza dostarczeniem emocji sportowych, jego celem jest promocja różnorodności i tolerancji już od najmłodszych lat.

Wierzymy w integrującą moc sportu, dlatego od lat organizujemy podobne inicjatywy na całym świecie. MoneyGram Cup of Nations to turniej, który dotychczas odbywał się w Niemczech, natomiast w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć go o kolejne europejskie kraje. Warszawa, gdzie znajduje się Globalne Centrum Biznesowe, zatrudniające ponad 800 osób, zajmuje szczególne miejsce na mapie MoneyGram, stąd decyzja o rozegraniu tutaj finału – powiedział Zbigniew Furmańczak, Dyrektor Regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące.

Rundy eliminacyjne turnieju odbyły się w maju i czerwcu w ośmiu europejskich krajach: Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. W każdej z nich w walce o zwycięstwo i kwalifikację do finałów zmierzyło się 16 drużyn, które aby wziąć udział w turnieju, musiały zarejestrować się na stronie www.cupofnations.eu. Zwycięzcą eliminacji w Polsce została Gwardia Warszawa, która w emocjonującym finale pokonała KS Drukarz 2:0.

Finał MoneyGram Cup of Nations odbędzie się 5 sierpnia na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie. Faza grupowa rozpocznie się o godzinie 10:00, a po jej zakończeniu, około godziny 16:00, rozegrane zostaną mecze towarzyskie. Wezmą w nich udział pracownicy MoneyGram, Tesco, Banku Pocztowego oraz wielokulturowa drużyna projektu Etnoliga, który ma na celu integrację migrantów i uchodźców poprzez sport. Finał odbędzie się o godzinie 18.30, natomiast o 19.00 przewidziane jest wręczenie pucharu dla zwycięzcy.

Oprócz rozgrywek piłkarskich, w programie przewidziano również atrakcje dla kibiców i całych rodzin, w tym zabawy sportowe i sprawnościowe, food trucki, fotobudkę, w której będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie, dmuchany zamek dla dzieci i strefę relaksu. MoneyGram wraz z partnerami turnieju zaprasza wszystkich warszawiaków do wspólnej zabawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji o turnieju MoneyGram Cup of Nations na stronie www.cupofnations.eu/pl