Country chic łączy w sobie elementy stylu rustykalnego, modern rustic, country i shabby chic. Podobnie, jak jego poprzednicy nawiązuje do stylu wiejskiego, ceni naturalne materiały wykończeniowe, prezentuje się bardzo sielsko i jest pełen klimatycznego ciepła. Country chic posiada jednak kilka szczególnych cech, dzięki którym wyraźnie wyróżnia się na tle bliskich mu stylów wnętrzarskich, przez co w konsekwencji prezentuje się nie tylko przytulnie, ale i bardzo szykownie. Podstawą aranżacji takich przestrzeni mogą być podłogi firmy Kaczkan w klasie Country lub Rustical Premium.

 

 

Biel – symbol elegancji

 
We wnętrzach utrzymanych w stylistyce rustykalnej i country najbardziej urzeka nas bezpretensjonalna prostota, ponadczasowy urok i bliskość natury. Każdy kto marzy o ucieczce z miasta na wieś, może pokusić się o zaaranżowanie swojego domu lub mieszkania właśnie w takiej konwencji, stwarzając przestrzeń idealną do odpoczynku i znalezienia ukojenia w zgiełku codzienności. Ściany we wnętrzach utrzymanych w sielskim charakterze zwykle malowane są metodą przecierania, dzięki czemu wyglądają na użytkowane od wielu lat. Najpopularniejsze barwy to: kremy, beże, brązy i szarości. Bardziej energiczne akcenty kolorystyczne możemy zauważyć jedynie na dodatkach. Country chic pod tym względem znacznie odbiega od pozostałych stylów, ponieważ dominuje w nim biel. Odcień ten wnosi do aranżacji elegancki wyraz, sprawiając, że wnętrze jest nie tylko bardzo przytulne, ale i pełne szyku. Podłogi w tego typu stylizacjach powinny zostać wykonane z drewna, wprowadzającego do pomieszczenia naturalny akcent. W tej roli świetnie sprawdzą się parkiety firmy Kaczkan w klasie Country lub Rustical Premium. Deski w klasie Country odznaczają się dowolnym układem słojów oraz urozmaiconą kolorystyką z dobrze widocznymi przebarwieniami – również białymi. Klasa ta dopuszcza zdrowe sęki, mniejsze czarne zepsute sęki oraz spękania, nadające podłodze charakteru. Klasa Rustical Premium obejmuje natomiast deski o urozmaiconej kolorystyce z dowolnym układem słojów, jednak wyklucza występowanie drewna bielastego. Deski te wyróżniają się nieco łagodniejszym rysunkiem, jednak na ich powierzchni nie brakuje małych i średnich sęków oraz niewielkich pęknięć.

 

Ucieczka na wieś…

 

Deski w klasie Country i Rustical Premium dostępne są zarówno w wykończeniu barwnymi lakierami UV – Colours of the World, jak i olejami naturalnymi – Colours of the Nature, dlatego w zależności od naszych preferencji, możemy dobrać do naszej stylizacji odpowiednie produkty. Zwolennicy podłóg lakierowanych wybiorą parkiety Alaska w śnieżnobiałym wybarwieniu, natomiast amatorzy naturalnych rozwiązań, deski pokryte olejem białym – obie podłogi podkreślą elegancki charakter wnętrza, Jeśli chcemy wyeksponować rustykalny charakter aranżacji, postawmy na produkty wykończone lakierem UV Sahara lub jego alternatywą – olejem White Wash. Naturalna kolorystka desek wzbogacona w białe pory, przypominające ślady zużycia, idealnie pasuje do wnętrz z duszą. Ponadczasowym rozwiązaniem, uwypuklającym naturalny rysunek dębiny jest też pokrycie podłóg transparentnym lakierem UV lub olejem. Warto zaznaczyć, że bogata struktura drewna w klasie Country i Rustical Premium najefektowniej prezentuje się na szerokich deskach, dlatego aranżując wnętrze w konwencji country chic, powinniśmy rozważyć wybór produktów właśnie w takim formacie.
Oprócz drewnianej podłogi, w sielskich wnętrzach bardzo ważną rolę odgrywają elementy wyposażenia i dodatki, nadające przestrzeni charakteru wiejskiej chaty. Wybierając meble warto postawić na te z antykwariatu lub sztucznie postarzane. Masywne stoły, kredensy, szafy, komody czy krzesła z różnych epok nadadzą aranżacji autentycznego uroku. Miejsce znajdzie się też dla wysłużonych antyków, sprzętów ze starych domostw, haftowanych obrusów, wiklinowych koszy z roślinami oraz donic z ziołami. Nieodłącznymi elementami aranżacji country chic, a zarazem jego wyróżnikami na tle bliskich mu stylów wnętrzarskich, są belki na suficie oraz przydomowa oranżeria, na której w ciepłe dni możemy wypoczywać.

Choć styl country chic to nowość na rynku wnętrzarskim, posiada już całe grono swoich fanów – w końcu każdy z nas potrzebuje kontaktu z naturą oraz lubi otaczać się elementami wprowadzającymi nas w błogi, sielski nastrój. Wykańczając wnętrza podłogami Kaczkan w klasie Country lub Rustical Premium, możemy być pewni, że podejmujemy słuszną decyzję, ponieważ wybieramy produkty cechujące się zarówno pięknym wyglądem, najwyższą jakością, jak i doskonałymi parametrami użytkowymi.