Comforteo to producent materacy i łóżek tapicerowanych. Jest to marka należąca do znanej na polskim rynku meblarskim oraz odnoszącej duże sukcesy w kraju i zagranicą firmy Meble Marzenie. Jej materace są sprzedawane na terenie całej Polski, eksportowane do UE, a nawet tak odległych krajów jak Martynika, Arabia Saudyjska czy Mongolia. Meble Marzenie to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży. Stworzenie marki Comforteo to ruch skierowany w stronę Klientów, który ma pomóc w bezpośrednim dotarciu do właściwego odbiorcy – osoby poszukującej rozwiązań do salonu, jak i meblującej sypialnię.

Wiedza, jakość i pomysłowość

Intensywny rozwój nowej marki Comforteo jest wynikiem innowacyjnego podejścia oraz dokładnego poznania potrzeb polskiego rynku. Dołączając do tego zaawansowany park maszynowy oraz wiedzę specjalistów, możliwe było stworzenie konkurencyjnej marki
z produktami bardzo wysokiej jakości. W ofercie Comforteo znajdują się dziesiątki materacy, łóżek tapicerowanych oraz akcesoriów. Firma stworzyła między innymi autorską kolekcję materacy Comfort Style – rozwiązania wchodzące w jej skład nie były do tej pory dostępne na polskim rynku. W ofercie marki dostępne są także innowacyjne łóżka kontynentalne z pojemnikami na pościel.

– Zdecydowaliśmy się na rozłączenie marek Meble Marzenie oraz Comforteo, by móc jeszcze lepiej dotrzeć do indywidualnych oraz bardzo wysokich wymagań naszych klientów. Comforteo ma pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań do sypialni, które nie tylko korzystnie wpłyną na nocną regenerację organizmu i dobry humor, ale także wyróżnią się designem i dużą dbałością wykończenia.– mówi Artur Węgłowski, właściciel marek Meble Marzenie oraz Comforteo.

Dobry sen to dobry dzień

Pierwszym krokiem do powstania Comforteo było stworzenie całkowicie nowej strategii identyfikacji wizualnej, której przyświeca hasło Dobry sen, dobry dzień. Komfortowy sen, którego pozytywne skutki odczuwamy kolejnego dnia, jest najważniejszy dla osób, które tworzą Comforteo. Hasło odzwierciedla wartości firmy i jest spójne z misją dostarczania rozwiązań najwyższej jakości. Materace Comforteo gwarantują dobry sen, czego wynikiem jest dobry dzień.

Nie tylko offline – innowacyjny projekt

Ważnym elementem było stworzenie nowej, przejrzystej strony www, która ma pełnić rolę kompendium wiedzy dla każdego użytkownika. Czytelnicy otrzymują rzetelne informacje i porady dotyczące wyboru materacy i łóżek oraz snu. Nowa witryna została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie – konfigurator materacy, który pomoże w zidentyfikowaniu problemów i potrzeb użytkowników poszukujących właściwego wyboru. – Kładziemy duży nacisk na rozwój i kompetencje naszych pracowników, którzy doradzają klientom odwiedzających nasze salony snu. Nie możemy jednak zapomnieć, jak silną władze posiada Internet i właśnie w tym celu postanowiliśmy stworzyć nowatorski konfigurator. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących naszego ciała, nawyków oraz schorzeń, by dowiedzieć się, jakie posłanie pomoże nam w sennej regeneracji. – dodaje Artur Węgłowski.