City Logistics Warsaw II potwierdzona atrakcyjność. Kolejna z pięciu inwestycji Panattoni Europe w Polsce i jedna z trzech warszawskich w ramach City Logistics Parks odnosi sukces. Ukończony przez dewelopera City Logistics Warsaw II ma komplet najemców. Ponad 13 000 m kw. powierzchni wynajęły firmy działające w sektorach: transportowym, spedycyjnym, szeroko rozumianej logistyki, a także produkcyjnym. Sukces ten jest wynikiem badania potrzeb i trendów przez Panattoni Europe zarówno wśród najemców, jak i konsumentów oraz tworzenia przez dewelopera nowatorskich rozwiązań. Odpowiadają one wyzwaniom ostatniej mili i logistyki wewnątrzmiejskiej, zwłaszcza w przypadku mniejszych przedsiębiorstw czy powiązanych z rosnącym sektorem e-commerce.

Jak komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe: „Rozwijająca się idea miejskich parków logistycznych – City Logistics Panattoni Europe to doskonała wiadomość dla małych i średnich firm, zwłaszcza działających w obszarze sprzedaży internetowej, lub planujących ją wdrożyć. Obiekty powstają zgodnie z ideą Small Business Unit, kusząc niewielkimi powierzchniami, które można elastycznie łączyć. To właśnie dostosowanie do potrzeb niedużych przedsiębiorstw zapewniło koncepcji City Logistics Parks taką popularność”.

Powierzchnia w ramach miejskich inwestycji City Logistics Parks Panattoni Europe jest wynajmowana błyskawicznie, dlatego deweloper nie zwalnia tempa i systematycznie rozwija koncept. Obecnie Panattoni może pochwalić się 5 obiektami w najważniejszych regionach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. W samej stolicy, oprócz ukończonego właśnie City Logistics Warsaw II, firma stworzyła dwa miejskie parki logistyczne. City Logistics Warsaw I znajduje się zaledwie 4 km od budowanej drogi ekspresowej S7 i w ciągu kilku lat połączy stolicę z Krakowem na południu i Gdańskiem na północy, a City Logistics Warsaw Airport sąsiaduję z węzłem „Opacz” spajającym drogi ekspresowe S2 i S8. Ponadto deweloper rozbudowuje City Logistics Wrocław I, znajdujące się 2 km od autostrady A4 oraz leżący 4 km od centrum miasta City Logistics Łódź. Panattoni Europe w ramach City Logistics Park dostarczyło już ponad 116 000 m kw.

City Logistics Warsaw II. Bliżej, znaczy atrakcyjniej. Lokalizacja na warszawskim Annopolu to ogromny atut City Logistics Warsaw II. Projekt zrealizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Toruńskiej, zapewnia doskonałe połączenie z całym miastem, a szczególnie z jego centrum i częścią północno-wschodnią. Obiekt bardzo dobrze sprawdza się w logistyce wewnątrzmiejskiej, ale jego lokalizacja nie zamyka drzwi na transport poza granicami miasta. City Logistics Warsaw II leży zaledwie 1 km od trasy ekspresowej S8, która łączy stolicę z Białymstokiem, Wrocławiem i Łodzią, a na odcinku Warszawa – Ostrów Mazowiecka staje się częścią międzynarodowej drogi „Via Carpatia”.