Z dnia na dzień dom stał się dla wielu z nas nie tylko miejscem do mieszkania, ale również przestrzenią do pracy. Spędzamy tu większość swojego czasu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wieczory sprzyjają pozostaniu na kanapie i zanurzeniu się w ulubionej lekturze. Takie okoliczności sprawiają, że coraz częściej zwracamy uwagę na jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach oraz na koszty energii grzewczej, które ponosimy. Co więcej, równie istotna stała się dla nas odpowiednia akustyka pomieszczeń, która sprzyja koncentracji i nie zaburza spokoju.

IDEALNY DOM

Cichy, zdrowy i oszczędny – taka właśnie jest dziś dla wielu z nas wizja idealnego domu. W uzyskaniu takiego efektu z pewnością pomoże nam podjęcie decyzji o montażu wentylacji mechanicznej. Prawidłowo wykonany projekt oraz instalacja systemu sprawią, że cicha rekuperacja rozwiąże wiele dotychczasowych problemów.

NA CZYM POLEGA CICHA REKUPERACJA?

Niewidoczny i niesłyszalny – to dwa założenia, które producent VASCO Group postawił sobie, opracowując swój autorski system wentylacji. Oznaczało to, że cała instalacja musi być schowana wewnątrz podłóg i ścian oraz, że musi działać poniżej poziomu tła akustycznego. Ten cel udało się osiągnąć za sprawą innowacyjnych kanałów do transportu powietrza EASYFLOW. Są one wykonane z HDPE – tworzywa pochłaniającego dźwięki, a profil rury został opracowany w taki sposób, aby eliminować zawirowania strumieni powietrza.

CICHA REKUPERACJA A REKUPERATOR

Sercem systemu wentylacji mechanicznej jest rekuperator, w którym znajdują się wentylatory działające z dużą intensywnością, co nieuchronnie wiąże się z emisją dźwięku o pewnym poziomie głośności. Dlatego właśnie sam rekuperator zawsze musi być zamontowany w pomieszczeniu wydzielonym akustycznie. Może to być np. nieużytkowe poddasze, kotłownia, garaż, a nawet garderoba, jeśli jest zlokalizowana przy wejściu do domu, a nie obok sypialni.

VASCO SILENT VENTILATION

Firma VASCO opracowała swój system wentylacyjny w taki sposób, aby zagwarantować skuteczną wymianę powietrza z uwzględnieniem maksymalnej energooszczędności i najwyższego komfortu mieszkańców. Kanały EASYFLOW w połączeniu z bardzo cichymi rekuperatorami tworzą system, który sprawia, że w naszym domu jest zawsze świeże powietrze, ponosimy niższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym i nie odczuwamy uciążliwych hałasów. Dodatkowo cicha rekuperacja VASCO objęta jest 6-letnią gwarancją, dzięki której z pewnością unikniemy zbędnych kosztów konserwacji systemu.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/