Chirurgia plastyczna
na stałe wpisała się w ten trend, a jej rosnąca popularność sprawiła, że korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. O tajniki chirurgii plastycznej zapytaliśmy specjalistę w tej dziedzinie Dr n. med. Kamila Pietrasika z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

 

Co sprawia, że w dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna jest tak bardzo popularna?

Zapewne wpływ na to ma ogólna poprawa sytuacji materialnej w naszym kraju jak i zmiana świadomości. Jeszcze kilka lat temu chirurgia plastyczna ze względu na koszty zarezerwowana była dla elit. Dziś ta dostępność jest dużo większa,
a ludzie zwracają coraz większą uwagę na dbanie o własny wygląd. Upływ czasu nie ominie nikogo,
Z pomocą medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jesteśmy w stanie ten czas cofnąć ale niestety nie zatzrymać.

Kto częściej korzysta z chirurgii plastycznej – mężczyźni czy kobiety?

Zdecydowanie kobiety, jest to trend nie tylko polski, ale i ogólnoświatowy. W całej grupie, która odwiedza gabinety zajmujące się chirurgią plastyczną i decyduje się na zabiegi, 75% to są panie, a tylko
25% panowie. Prawdą jest jednak to, że czasy się zmieniają i z roku na rok panowie coraz bardziej dbają o swój wygląd i coraz chętniej sięgają po dobrodziejstwa tej dziedziny medycyny.

Jakie są najczęściej wykonywane zabiegi, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni najchętniej wykonują zabiegi plastyki nosa. Nie tylko ze wskazań estetycznych, ale i medycznych takich jak zaburzenia zdrożności, zniekształcenia pourazowe. Także zabiegi modelujące sylwetkę jak liposukcja są równie popularne u kobiet, jak i u mężczyzn.

U mężczyzn coraz częściej obserwuję ginekomastie (przerost gruczołów piersiowych) a jeszcze częściej pseudoginekomastie (tj, przerost tkanki tłuszczowej w ok piersiowej). W naszych gabinetach pacjenci z tą przypadłością mogą uzyskać kompleksową pomoc i pozbyć się tego krępującego zniekształcenia.

 

Czy jesień jest dobrym momentem na zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej?

Tak, jesień to znakomita pora. Większość zabiegów najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, unikając miesięcy letnich. Latem jest gorąco, bardziej się pocimy i przez to istnieje większe niebezpieczeństwo zakażenia ran, z którymi mamy do czynienia po działaniach chirurgicznych.
Należy pamiętać, że przy wszelkich zabiegach, po których konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej, na przykład po operacjach piersi, stosowane są biustonosze elastyczne, bez fiszbin,
więc ciężko jest w letnie miesiące w nich wytrzymać. Okres jesienno-zimowy pod tym względem jest rzeczywiście najlepszy.

Jak wygląda standardowy okres rekonwalescencji po zabiegu?

Rekonwalescencja determinowana jest zakresem operacji. To często sprawa indywidualna, wszystko zależy od tego jakie działania były podjęte. Czy była to prosta plastyka powiek, czy rozległy zabieg, przeprowadzony w szpitalu, po którym pacjent musi spędzić kilka dni pod opieką lekarzy. Operacja plastyczna rozpoczyna proces gojenia się ran, który często kończy się po kilku miesiącach. Choć często wynik widać już po kilku dniach to nie jest to wynik ostateczny. Na ten trzeba czasem poczekać kilka miesięcy. Dążymy do tego, żeby ten okres był jak najkrótszy, można powiedzieć,
że w 90% przypadków okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż 10 dni.

Czym powinniśmy się kierować wybierając dobrą klinikę chirurgii plastycznej?

Największe znaczenie ma doświadczenie lekarzy i obsługa w nim pracująca, a także opinie. Klinika medycyny estetycznej Estell zatrudnia wybitnych specjalistów, często z międzynarodowym doświadczeniem, zapewnia kompleksową i dostosowaną do indywidualnych potrzeb obsługę, a bardzo pozytywne opinie mówią same za siebie. I właśnie takich miejsc szukajmy.

 

 

***

Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL

Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, należąca do Grupy ENEL-MED, oferuje usługi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii. Zespół kliniki stanowią certyfikowani lekarze medycyny estetycznej, posiadający specjalizacje m.in. z zakresu onkologii, chirurgii plastycznej, ginekologii, czy też dermatologii. Wszystkie zabiegi w ESTELL wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie, rekomendowanym przez najwyższej klasy specjalistów. Klinika ESTELL mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty ESTELL dostępne są na stronie estell.pl oraz na Facebooku.