Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe w Panattoni Europe – autorytet i wizjoner branży nieruchomości komercyjnych zdobył nagrodę CEO Roku Diamentów Inwestycji, konkursu organiowanego przez Executive Club. W konkursie wybierane są w wyróżniające się podmioty z branży finansowej i rynku inwestycyjnego. O wyróżnieniu Roberta Dobrzyckiego zdecydowała Kapituła Konkursu składająca się z przedstawicieli najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 maja br. podczas Gali Diamenty Biznesu – wydarzenia łączącego dwa prestiżowe eventy branży nieruchomości i biznesu – Premium Real Estate Summit oraz Investment & Finance Forum. Laudacja Ewy Wernerowicz – Prezesa Zarządu, Vivus Finance brzmiała następująco: „Laureatem tegorocznego diamentu w kategorii „CEO roku” zostaje osoba związana z największym deweloperem obiektów przemysłowych w Europie. 14 lat temu otworzył środkowoeuropejski odział firmy. Pod jego kierownictwem spółka zbudowała prawie 6 mln mkw. powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce. Z powodzeniem wdraża i realizuje ambitne plany firmy związane z wspieraniem lokalnego biznesu poprzez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków dla szerokiego grona klientów. Serdecznie gratuluję Panu Robertowi Dobrzyckiemu – Partnerowi Zarządzającemu Panattoni Europe.”

Panattoni Europe – efekt mądrego zarządzania. Obrana przez Roberta Dobrzyckiego strategia zarządzania firmą zapewnia jej nieustanny i systematyczny rozwój. Panattoni Europe powstało w 2005 roku i od tego czasu dostarczyło ponad 7,5 miliona m kw. powierzchni przemysłowej. Tylko w trzech ostatnich latach deweloper wybudował w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 5.3 mln m kw., kończąc 117 inwestycji i dwa razy z rzędu stając na szczycie rankingu Top Property Developers (PropertyEu). CEO Panattoni Europe doprowadził firmę także na szczyty rankingów deweloperów w Polsce – gdzie dotychczas powstały 6 mln m kw. powierzchni przemysłowych – oraz Czechach, na terenie których powstało około miliona m kw. Poza tym firma jako jedyna dostarcza powierzchnie spekulacyjne w Wielkiej Brytanii oraz z roku na rok umacnia pozycję na rynku niemieckim.

Prawdziwym pokazem dobrego przywództwa był rok 2018. Deweloper dostarczył 1,37 mln m kw. powierzchni – w tym 135 tys. m kw. powierzchni dla firmy Amazon w Sosnowcu – oraz wynajął 1,65 mln m kw. powierzchni – w tym największy w obrysie magazyn w Polsce dla Leroy Merlin, znajdujący się w centralnej części kraju. Ponadto Panattoni Europe brało udział w jednej z największych transakcji na rynku powierzchni przemysłowych, w której European Logistics Investment BV, współzarządzane przez Griffin Real Estate sfinalizowało przejęcie portfolio 9 parków logistycznych zrealizowanych przez dewelopera. Wartość transakcji o łącznej powierzchni 300 000 m kw. wyniosła 200 mln euro.

CEO Roku przyznane przez Kapitułę Konkursu Diamenty Inwestycji to kolejny dowód na silną pozycję Panattoni Europe nie tylko na rynku nieruchomości, ale biznesu w ogóle. Podczas odbioru statuetki Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe powiedział: „Nagroda niezwykle mnie cieszy, ale jeszcze większą satysfakcję daje mi przyczyna dzisiejszego zwycięstwa – sumienna praca setek ludzi, zaufanie klientów, konsekwentna strategia i trafione decyzje, a tym samym inwestycje. Statuetka jest potwierdzeniem tego, gdzie dziś jesteśmy i stąd pozostaje mi tylko podziękować naszej drużynie Panattoni Europe – nie tylko za Wasze codzienne zaangażowanie, ale za inspirację jaką dla mnie jesteście!”.

Nie jest to pierwsze indywidualne wyróżnienie dla Roberta Dobrzyckiego. W 2011 roku podczas Gali CEEQA został wyróżniony jako Osobowość Roku. Ponadto, został wyróżniony tytułem FRICS, które jest międzynarodową miarą doskonałości, a także jest laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”.