Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku na dobre wpisało się do polskiego kalendarza świąt. To święto znane chyba wszystkim Polakom. Wielu z nich sądzi również, że to typowo polskie święto, wywodzące się z naszego kraju i obchodzone tylko tutaj. Wprawdzie jeszcze w latach 80-tych kojarzony był wyłącznie z goździkami, rajstopami i dniem wolnym od pracy, z którego cieszyli się nawet panowie, to dzień ten przetrwał dziś i wciąż spore grono kobiet lubi w tym dniu poczuć się szczególnie i dostać upominek. A przecież każdy dzień jest dobry na celebrowanie kobiecości. Dzień Kobiet może być jednym z nich, ale wcale nie musi.

Oczywiście okazji do dawania prezentów kobietom jest w ciągu roku mnóstw, a pomysły na nie są naprawdę niezliczone. Chcieliśmy nieco inaczej podejść do tematu i zachęcić zarówno panie jak i panów do wyboru propozycji na prezenty po wyborze typu kobiety według jej zainteresowań. Przecież każda kobieta jest inna, co innego lubi i idealnie jest, kiedy nie musimy wybierać banalnych czy oklepanych standardów, a możemy postawić na coś, co sprawi prawdziwą radość – mówi Agnieszka Pająk z Mall.pl.

 

Standardowo to panowie, także w pracy, obdarowują kobiety małymi upominkami. Czasem też nie warto czekać, aż ktoś się pierwszy zorientuje się, że 8. marca należy do pań, bo przecież można wziąć szczęście w swoje ręce i sprawić sobie przyjemność prezentem dopasowanym do naszego stylu życia, czy upodobań. Celebrowanie takich chwil jest można porównać do obchodzenia Walentynek wiele razy w roku. Naprawdę każda okazja jest dobra, żeby uczcić fakt, że jest się kobietą.

Prezenty można wybierać na Mall.pl, gdyż zostały przyporządkowane zainteresowaniom pań, by zarówno paniom uprzyjemnić zakupy czy panom ułatwić wybór upominku dla swojej partnerki. Prezenty można wybierać spośród takich „typów kobiecości”: Mama, Podróżniczka, Mistrzyni Stylu, Sportsmenka, Pani Ogrodu, Menadżerka, Gospodyni, Intelektualistka, Guru Mody, czy Miłośniczka Zwierząt.

 

Wśród kobiecych pomy­słów na pre­zenty można znaleźć np. dla Podróżniczki – śpiwory o różnej odporności na zimno, namioty, czy ubrania termiczne, z kolei wśród typów dla Mamy – bawełniane poduszki i wygodne ubrania do karmienia. Wśród propozycji prezentów dla Mistrzyń Stylu są np.: zestawy do manicure i pedicure, perfumy, czy jonowe sauny do twarzy, a dla Intelektualistek znajdziemy: czytniki e-booków, tablety i słuchawki bezprzewodowe. Panie Ogrodu mogą wybierać spośród zestawów narzędzi dla początkujących ogrodniczek, a dla miłośniczek zwierząt wygodne transportery dla pupili.
Wśród naj­chęt­niej wybie­ra­nych pro­duk­tów dla kobiet kró­lują w 75%  perfumy, wśród których te od Calvina Kleina są istnym bestsellerem. W dużej mie­rze są to pre­zenty o śred­niej kwo­cie 100 – 150 zł . Nadal rzadko panowie decydują się na zakup upominku, który dopasowany jest do zainteresowań kobiety, czy praktyczny w użyciu w domu, czy w pracy

– dodaje T. Semba z Mall. pl.

 

Kupno prezentu na Dzień Kobiet wcale nie musi być proste, raz, że nie chcemy wybrać czegoś oklepanego, dwa możemy nie do końca wiedzieć, co pasuje do danej osoby i jej hobby. Pomaga w tym podział produktów dopasowany do typu kobiecości ale także takie dodatkowe świadczenia dla e-klientów jak: gwarancja ter­minu wysyłki, bez­płatna dostawa, moż­li­wo­ści odbioru oso­bi­stego nawet do godz. 22.00, czy bez­pro­ble­mowy zwrot bez poda­nia jego przy­czyny.

 

Więcej informacji: https://www.mall.pl/prezenty-dzien-kobiet