Carex Moisture Plus – dłonie w dobrych rękach

Które części ciała najszybciej zdradzają wiek kobiety? Większość z nas wskazałaby na twarz lub szyję, a to jednak dłonie, którym na co dzień poświęcamy zdecydowanie najmniej uwagi, są naszą wizytówką. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja może skutecznie poprawić kondycję skóry kobiecych rąk. Jak właściwie o nie zadbać?  Zacznijmy od podstaw, czyli od właściwej higieny. Pomoże w tym mydło Carex Moisture Plus, które nie tylko wspiera naturalną barierę ochronną skóry, ale także zawiera pielęgnacyjną glicerynę i witaminę E
oraz doskonale przygotowuje dłonie do kolejnych urodowych zabiegów.

 

Detergenty, wahania temperatur, działanie słońca, zbyt gorąca woda… To tylko kilka z wielu czynników negatywnie wpływających na kondycję naszych dłoni. Czynniki środowiskowe odpowiadają także
za przyspieszone starzenie się skóry – zwłaszcza tej na dłoniach.

Osoby zawodowo zajmujące się urodą często podkreślają, że podstawą i wstępem do wszystkich zabiegów mających utrzymać piękny wygląd rąk jest ich właściwa higiena. Właściwa – czyli jaka?

 

Oto trzy wskazówki, które pomogą pielęgnować dłonie już na etapie ich mycia:

1. Ani za zimno, ani za gorąco

W codziennej pielęgnacji skóry rąk ważne jest ich mycie letnią wodą. W miarę możliwości należy całkowicie zrezygnować z narażania dłoni na działanie gorącej wody – pod wpływem wysokiej temperatury rozpuszcza się bowiem warstwa tłuszczowa naskórka, co powoduje wysuszenie skóry. Pozbawiona w ten sposób naturalnego nawilżenia i elastyczności skóra jest mniej odporna na oddziaływania mechaniczne  i szybciej się starzeje.

Zbyt niskie temperatury także nie sprzyjają dbaniu o młody wygląd dłoni. Dlatego też mycie rąk bezpośrednio przed wyjściem z domu nie jest dobrym pomysłem jesienią i zimą: wilgotna skóra jest wtedy bardziej narażona na mikrouszkodzenia powstałe pod wpływem mrozu.

2. Odpowiedni kosmetyk

Właściwa higiena dłoni jest nieodłącznym elementem ich pielęgnacji – także tej profesjonalnej, przeprowadzanej w gabinetach kosmetycznych. Jej rolę potwierdzają osoby zawodowo zajmujące się wykonywaniem zabiegów mających na celu utrzymanie naszych dłoni w dobrej kondycji.

W pracy kosmetyczki bardzo ważna jest higiena – zarówno własna, jak i klienta. Wiele mówi się
o konieczności dezynfekcji i sterylizacji narzędzi w gabinetach kosmetycznych, tymczasem dbałość
o właściwą higienę w czasie zabiegu rozpoczyna się znacznie wcześniej – od dokładnego umycia
i osuszenia dłoni
– zwraca uwagę Katarzyna Jobda, kosmetyczka i właścicielka salonu piękności.

Jako osoba przeprowadzająca zabiegi pielęgnacyjne często mam kontakt z wrażliwą i problematyczną skórą. Aby mieć pewność, że nie podrażnię tej skóry dodatkowo, przed każdym zabiegiem kosmetycznym dokładnie myję i osuszam własne dłonie. Zawsze też proszę o to samo swoje klientki.

Właściwa higiena jest także bardzo ważna w kontekście skuteczności zabiegów pielęgnacyjnych: drobnoustroje wpływają bowiem na działanie składników aktywnych obecnych w kosmetykach i mogą mieć negatywny wpływ na ich wchłanianie przez skórę. Dlatego też zabieg przeprowadzony na nieumytych dłoniach będzie dużo mniej efektywny niż na dokładnie oczyszczonej skórze rąk. W swoim gabinecie używam antybakteryjnego mydła Carex Moisture Plus, dzięki któremu zarówno ja, jak i moje klientki, mamy pewność higienicznie czystych dłoni.

 Antybakteryjne mydło w płynie Carex Moisture Plus pielęgnuje dłonie i wspiera naturalną barierę ochronną skóry. Specjalnie dobrane, delikatne składniki myjące oraz naturalny składnik antybakteryjny, jakim jest kwas mlekowy, skutecznie dbają o codzienną higienę rąk. Zawarta w Carex Moisture Plus gliceryna wiąże wodę na powierzchni naskórka, przez co zapobiega jego wysuszeniu. Z kolei witamina E, także obecna w składzie produktu, wzmacnia skórę i działa wygładzająco.

Pamiętajmy, że to, jakich kosmetyków używamy do mycia dłoni jest równie ważne, jak sama higiena. Dlatego aby mieć pewność, że dłonie są czyste i zadbane, warto wybrać produkt z odpowiednimi składnikami.

3. A gdy ręce są już czyste…

Po dokładnym umyciu dłoni równie uważnie należy je wysuszyć. W tym celu najlepiej jest delikatnie przetrzeć ręce jednorazowym ręcznikiem – to bardziej higieniczne i zdrowsze dla skóry niż wycieranie dłoni ręcznikiem materiałowym. Suche dłonie należy następnie dodatkowo nawilżyć kremem
ze składnikami aktywnymi – regenerującymi zimą oraz z ochronnymi filtrami latem.