Firma DAKO, polski producent stolarki otworowej, proponuje bramę segmentową, która dzięki poziomym przetłoczeniom panelu nadaje elewacji lekki i dynamiczny wygląd. Szeroki wybór kolorów paneli umożliwia zastosowanie bramy zarówno w nowym budownictwie, jak i w remontowanych posesjach. Dzięki wygodnemu mechanizmowi otwierania brama DK-PP sprawdzi się szczególnie w przypadku krótkich podjazdów lub gdy do garażu wjeżdża się wprost z ulicy.

Skuteczne wzmocnienia

Panele modelu oferowanego przez DAKO wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanej blachy stalowej. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną. Specjalnie dobrana powłoka organiczna w połączeniu z powłoką ze stopu cynku i aluminium zapewnia wysoki poziom ochrony antykorozyjnej, co pozwala utrzymać nienaganny i nowoczesny wygląd bramy przez długie lata. W modelach bramy o powierzchni większej niż 9m2 zastosowano dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed pęknięciem linki lub sprężyny, a także specjalnie wyprofilowano panele w miejscu łączeń, aby zniwelować możliwość powstawania uszkodzeń mechanicznych i chronić palce przed przygnieceniem.

Lekkie otwarcie

Niewielki ciężar paneli przekłada się na niski całkowity ciężar bramy, co z kolei ułatwia jej codzienną obsługę. W zależności od wysokości nadproża możliwe jest dostosowanie konkretnego rodzaju prowadnic, które umożliwiają sprawne przesuwanie paneli, a dzięki użyciu specjalnych sprężyn skrętnych konstrukcja otwiera się płynnie i cicho. Opcjonalnie można zamontować sterowanie automatyczne, które dodatkowo pozwala na swobodne kontrolowanie siły oraz czasu otwierania
i zamykania bramy. Także możliwość dobrania elementów dekoracyjnych, przeszkleń czy rodzaju zamków umożliwia stworzenie projektu według indywidualnych potrzeb.

Dane techniczne:

grubość panelu: 40mm

wysokość panelu: 500mm lub 610mm

współczynnik przenikania ciepła: brama U=1,6 W/ m2K, panel U=0,54 W/m2K

możliwe rodzaje prowadzeń: ST, LHF, LHR